te koop zijn. 11. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze jaarvergadering om 21.15 uur. Na de pauze begint het tweede gedeelte van deze avond. De heer P. Blom, gemeentearchivaris van Veere, spreekt over het onderwerp: "Red dingswezen op Walcheren in de achttiende, ne gentiende en twintigste eeuw". Hij verluchtigt tevens zijn verhaal met een aantal dia's. Tot de verbeelding spreekt vooral zijn verhaal over de mensenredder Frans Naerebout. Hoewel zijn standbeeld in Vlissingen te zien is, is Frans Naerebout in Veere geboren. Blijft de vraag in welk huis in Veere Naerebout geboren is, is het in de Oudestraat of ergens anders? Wij hopen van de heer Blom tezijnertijd daar nog eens een definitief antwoord op te krijgen! W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer, secretaresse Refererend aan de aanbieding van haar boek „Woelwater" op 17 mei 1994, heette de vice voorzitter de spreekster van de bijeenkomst van 18 mei welkom. Drs. H.W. Koppejan-van Woel deren zou die avond spreken over haar vader, burgemeester C.A. van Woelderen. Tijdens zijn burgemeesterschap in Vlissingen van 1919-1945 heeft hij een duidelijke invloed gehad op de ontwikkeling van de Scheldestad. Aangetrokken dooreen groen bordje „Kamers Vrij", dat het huidige Wooldhuis aan Boulevard Evertsen siert, sliep mevrouw Koppejan weer na velejaren in haar ouderlijk huis. Het uitzicht uit de vroegere studeerkamer vond zij wel wat veranderd, maar de Kustwacht ontkent dat de Westkappelse vuurtoren de nacht van de zeven tiende mei niet geschenen zou hebben. Misschien heeft de ontsierende kiosk haar het uitzicht hierop benomen. De naam „Wooldhuis", in Vlissingen meestal als Woeldhuis uitgesproken, heeft zijn oor sprong in de naam van een zestiende-eeuwse voorvader Andries Ter Wolde uit het Overijs selse Terwolde. Allercharmantst verhaalde de spreekster over de persoon van haar vader en diens familie. Ze illustreerde dit met enkele korte passages uit haar boek. Wat niet zo duidelijk naar voren kwam was hoe belangrijk burgemeester Van Woelderen geweest is voor de ontwikkeling van Vlissingen. Toch zal het voor velen die Helene van Woelderen kenden, een aangenaam weer zien geweest zijn. R. Rauwe- Lahruyère „Het Wooldhuis", ambtswoning van C.A. van Woelderen anno 1937; uit gemeente archief Vlissingen 7

de Wete | 1994 | | pagina 9