veilig voor het Duitse vuur vanuit de kraan. De D. compagnie was ergens anders heen verdwenen en nu verscheen de C. compagnie in de Walstraat, eveneens op weg naar hun vero- veringsobjekt. Wij schreeuwden waarschuwin gen naar naar hen toe om toch vooral goed dekking in de deuropeningen te zoeken om tegen de Duitse sluipschutters gedekt te zijn. Niet iedereen gelukte dit Korporaal Andy Hannay, uit Dumfries, had dekking gezocht in een deuropening, maar toen de Duitse salvo's neerstriemden stak zijn rechter arm nog net naar buiten. Andy's arm werd op drie of vier plaatsen door mitrailleurkogels geraakt en bloedde hevig. Korte tijd later werd Andy naar Uncle Beach afgevoerd. Op de hoek van de Walstraat/Kleine Markt stonden enkele Franse Commando's die met hun machinepistolen en geweren probeerden de sluip schutters in de kraan buiten gevecht te stellen. Het was zinloos: zodra je je hoofd om de hoek stak werd er gevuurd. De Fransen gaven hun pogingen dan ook weldra op en verdwenen de St. Jacobsstraat in, terwijl wij hun positie op het hoekje innamen. Wij moesten immers proberen het Betje Wolffplein te bereiken. De "kop" werd nu van ons overgenomen door een ander pelo ton. Dit peloton, gedekt door hun Brengroep schoot massaal de hoek om, de Walstraat in Even later waren zij allemaal weer terug, uit de Walstraat verdreven door hevig mitrailleurvuur vanuit de kraan en vanaf de "kop" van de straat bij het Betje Wolffplein. Even was er een lichte paniek te bespeuren; er werd over en weer ge schreeuwd, geschoten, dekking gezocht. Mortie ren van 3 inch werden aangevoerd, die wat verder terug in de Walstraat werden opgesteld en waarmee werd geprobeerd de schutters in de kraan te bestoken. De reikwijdte van de mor tieren was echter te klein, de granaten vlogen wel de lucht in, maar bij lange na niet hoog genoeg en zij ontploften doelloos op het terrein van de werf. De poging werd weldra gestaakt. De situatie zat muurvast. De Duitsers hadden en hielden de situatie ter plaatse volledig onder controle, niemand kon er door. Een sergeant van de C. Compagnie waagde zich de hoek om, werd getroffen in één van zijn patroonstassen, waarin een rookbom zat, die ontplofte. Met zware brandwonden werd de man 35 Badhuisstraat richting Betje Wolffplein

de Wete | 1994 | | pagina 37