/G oV NOVEMBER 1944- 1994 %mr LAAT HET DE WETE WETEN waren uitgeweken en die daar werden verbouwd tot invasieschepen. Op de plaats van de red dingsboten hingen landingsboten in de davits. De allerbeste soldaten werden bijeengezocht uit alle onderdelen van de Britse strijdmacht. Ze ondergingen een zeer zware training in de Schotse Hooglanden. Hun naam werd ook Commando en ze ontvingen de bekende donker groene baret. Ze kregen ook een lijflied, dat werd het "Sarie Marijs", een verwijzing naar de Boerenoorlog. En om eer te bewijzen aan de Commando's, die in 1944 de Walcherse kuststrook van Vlissingen tot Vrouwenpolder hebben veroverd, werd die melodie bij de herdenking gespeeld. Oproep! Wie kan mij helpen aan gegevens over de geschiedenis van het voormalige Hof Pau wenburg in Vlissingen? (voorheen Koudekerke) Elke informatie is welkom, zoals bijvoorbeeld ook een foto van vóór 1927. Met grote belangstelling zie ik uw reakties tegemoet. Ing. H.J. Veurink telefoon 01184-71937 De heer C. W. Roose te Vlissingen zou graag, als aanvulling op zijn verhaal uit de Bevrijdings- wete antwoord ontvangen op de volgende vraag. Aan het einde van W.O. II, toen Walcheren onder water stond, werden in Vlissingen enkele nooddijkjes aangelegd, waardoor diverse stads gedeelten tijdens hoog water niet meer blank kwamen te staan. Van één dijkje is mij bekend dat het liep van de keersluis over de verlengde Paul Krugerstraat en Singel tot bij de watertoren. Het is aangelegd in de periode februari t/m april 1945, en hierdoor konden ca. vierhonderd woningen weer bewoonbaar worden gemaakt. Er was groot gebrek aan woonruimte in die tijd. Daarnaast was er nog een dijkje ter hoogte van de huidige President Rooseveltlaan. Het begon aan de Koudekerkse weg, dichtbij de boerderij van de fam. v.d. Voorde, ging vandaar naar het Oosten, sloot de watergang af, en ging verder naar een plaats die ook hoger moet hebben gelegen dan de omgeving. Graag zou ik weten waar de aansluiting aan de Oostzijde van de watergang was, en ook wanneer het is aange legd. M.i. kan het pas zijn geweest nadat de gaten in de zeedijken van de Nolle en West- kapelle waren gedicht (resp. 2 en ca. 12 Oct. 1945). 19

de Wete | 1995 | | pagina 21