ambachtsheren, maar vooral door de Graaf van Holland en Zeeland wordt gestimuleerd. Hof van Walcheren, Koudekerke - 20.00 uur. 29 Maart 1995 Deze avond zal in het teken staan van natuur en landschap. De natuur op Walcheren is een produkt van eeuwenlang samenspel tussen mens en natuur. Vliedbergen, verkaveld grasland, vroongron- den, heggengebied en landgoed bos, allemaal passen ze in een eeuwenlange ontwikkelings gang. De Stichting "Het Zeeuwse Landschap" staat er voor de schakels in die ontwikkelings gang vast te houden. Met de natuur als rode draad wordt geprobeerd stukjes verleden te bewaren voor de toekomst. Spreker op deze avond is Arnold van der Wees, medewerker Stichting Het Zeeuwse Landschap, die zijn lezing als titel gaf: "Natuur, landschap en historie op Walcheren". Hof van Walcheren, Koudekerke - 20.00 uur. 26 April 1995 Zoals gebruikelijk houden we eind april onze jaarvergadering. Alle relevante informatie vindt u in de volgende WETE. Na de pauze vertonen we een selectie uit oude Zeeuwse films. Zoals bekend is op deze avond de toegang voor leden gratis. Hof van Walcheren, Koudekerke - 20.00 uur. Mei 1995 De "gewone" lezing staat voorlopig gepland op 17 mei. Alle definitieve gegevens in het volgende nummer van DE WETE. Zoals elders al aangekondigd, wordt zo mogelijk in mei ook de extra avond gehouden over de bevrijding van Walcheren. Ook hierover treft u in het volgende nummer van DE WETE nadere gegevens aan. De Hogeschool Zeeland verzorgt voor de Stich ting Zeeuwse Senioren Academie in januari, februari, maart, april en mei 1995 vijf cursussen voor mensen van 50 jaar en ouder. Alle cursussen vinden 's middags plaats. Cursus A: Beethoven in verzet (27 januari, 3,10,17 en 24 februari). Cursus B: De sfinx van Delft (over de schilder Jan Vermeer) (1, 8, 15, 22 februari en 8 maart). Cursus C: Richard Wagner (10, 17, 24, 31 maart en 7 april). Cursus DUne femme fantastique (over Geor ge Sand) (15, 22, 29 maart, 5 en 12 april). Cursus E: Zeeuwse Landschappen (21, 28 april en 12 mei). Zeeuwse Landschappen: Deze cursus wordt gegeven door de heer F. Beekman. In 3 bijeenkomsten, toegelicht door kaartmateriaal en dia's, komen de zeekleiland schappen, de duinlandschappen en de nieuwe landschappen (o.a. natuurbouw) in Zeeland aan de orde. Voor nadere informatie en opgave kunt u zich wenden tot mevr. M.J. Sandker van de Hoge school Zeeland, telefoon 01184-89230 (alleen 's morgens). 31

de Wete | 1995 | | pagina 33