ACTIVITEITEN Woensdag 26 april 1995 - Jaarvergadering Zoals ieder jaar houden we ook in 1995 de jaarvergadering eind april. De voor deze jaarvergadering van belang zijnde gegevens treft u elders in deze WETE aan. Na de pauze vertonen we een selektie uit oude Zeeuwse films. Zoals gebruikelijk is op deze avond de toegang voor leden gratis. De koffie is voor rekening van de vereniging. En verder geldt dus (let u op!): Open Hof - Vlissingen - 20.00 uur. Woensdag 3 mei 1995 - De Bevrijding van Walcheren (herhaling) De vorige maal maakten we al melding van de overstelpende belangstelling voor de lezing van bestuurslid A.H. van Dijk over de bevrijding van Walcheren. We beloofden u toen ook om zo mogelijk in mei een extra avond te houden over dit onderwerp, zodat iedereen die er in november j.l. echt niet meer in kon of die avond verhin derd was (maar ook wie het verhaal nogmaals wil horen!) een tweede kans zou krijgen. We zijn heel gelukkig dat de inleider bereid is zijn verhaal nogmaals te houden. En natuurlijk geldt ook voor deze lezing: Open Hof - Vlissingen - 20.00 uur. Woensdag 17 mei 1995 - "De Zeeuwse Hoogaars" Alleen al omdat Walcheren bijna rondom het water ligt, mag zo af en toe een maritiem onder werp niet ontbreken. We zijn daarom blij dat we de heer G. Zomer van de Stichting Behoud Hoogaars bereid hebben gevonden iets te ko men vertellen over dit voor Zeeland wel zeer specifieke schip. Behalve door het verhaal van de heer Zomer kunt u middels dia's ook visueel kennismaken met de Zeeuwse Hoogaars. Open Hof - Vlissingen - 20.00 uur. Zaterdag 27 mei 1995 - Natuurexcursie De jaarlijkse natuurwandeling voert ons deze maal naar een gebied op de "rand" van Walche ren; het eiland Neeltje Jans. Onder leiding van bestuurslid Karei Leeftink, die werkzaam is op Neeltje Jans wandelen we langs de duinen, zien we het natuurontwik kelingsproject en de slufter en kunnen we, afhankelijk van het tij, het weer en de animo van de deelnemers, wellicht het vogelkijkpunt op 30 het vogeleiland bezoeken. De tocht, die om 9.00 uur begint, zal maximaal 2 uur duren en loopt uitsluitend via goed begaanbare paden. Start vanaf de parkeerplaats bij de dependance van Delta Expo, een wit gebouw rechts van de weg. In verband met de planning dienen deelnemers zich uiterlijk 20 mei a.s. telefonisch op te geven bij onze gids van die ochtend, tel. 01115-2702 (Delta Expo, vragen naar Karei Leeftink), dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur. Heeft u (eerst) nog vragen, dan kunt u terecht op datzelfde telefoonnummer. Woensdag 14 juni 1995 - Dorpswandeling Riithem Onze traditionele dorps wandeling vindt dit jaar plaats in Ritthem. Velen van ons kennen dit binnenkort 750 jaar oud wordende dorp slechts van uit de verte, eraan voorbij gaande op weg naar b.v. het Ritthemse bos of naar Fort Ram- mekens. Het is daarom de moeite meer dan waard om er eens enkele uren onder leiding van een deskundige, een kenner bij uitstek van het dorp, rond te lopen. De heer A. Cevaal, geboren en getogen in/op Ritthem, is zo'n kenner. Hij verwacht ons op woensdag 14 juni a.s. op het parkeerterrein bij de dorpskerk, vanwaar hij om 19.30 uur voor de wandeling wil vertrekken. U komt toch ook? Data toekomstige activiteiten Onder enig voorbehoud geven we u hieronder alvast enige data door, waarop activiteiten zijn gepland. Voor de lezingen geldt, dat de plaats nader zal worden meegedeeld in het volgende nummer van DE WETE. 16 september 1995 - buitenheemse excursie (waarschijnlijk Brielle/Hellevoetsluis), alle gege vens vindt u in de volgende WETE. 27 september 1995 - lezing (de trams op Walche ren). 25 oktober 1995 - onze jaarlijkse "kunst''lezing. 22 november 1995 - lezing (Jantje de Prente- knipper). Vakantie-studieweek De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oran jezon te Oostkapelle organiseert in samenwer king met de Stichting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren te Domburg een vakantie-studie week voor senioren onder het motto "Leer mij Zeeland kennen", een programma voor lief hebbers van natuur, cultuur en historie.

de Wete | 1995 | | pagina 32