NIEUWE LEDEN Het programma wordt aangeboden in de week van 29 mei t/m 2 juni 1995 en vindt plaats vanuit het Vakantie- en Conferentiecentrum Bos en Duin te Oostkapelle. Diverse interessante plaatsen op Walcheren, Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland zullen worden bezocht. Echte Zeeland-kenners zullen de groep bege leiden. Door hun deskundige uitleg mogen de deelnemers rekenen op een verrijking van hun Zeeland-kennis. De enthousiaste manier van vertellen kan de liefde voor Zeeland alleen maar doen toenemen. Voor inlichtingen en aanmelding kunt u bellen naar Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon te Oostkapelle, tel. 01188-1507. ACTIVITEITENPROGRAMMA HEEMKUNDIGE KRING DE BEVELANDEN 1995 Zaterdag 13 mei 1995 Natuurfietstocht door Zuid-Beveland o.l.v. A. J. Beenhakker. Verzamelen met de fiets bij het NS-station van Goes. Aanvang 14.00 uur. Zaterdag 10 juni 1995 Dorpswandeling te Borssele o.l.v. J. de Ruiter. We brengen onder meer een bezoek aan de berg van Troje. Verzamelen bij het dorpshuis. Aanvang: 14.00 uur. Zaterdag 17 juni 1995 Natuurwandeling door de Zwaakse Weel bij 's-Gravenpolder o.l.v. C. Jakobusse. Verzame len bij de Nederlands Hervormde Kerk van 's-Gravenpolder. Aanvang: 14.00 uur. Zaterdag 2 september 1995 Buiten-Bevelandse reis. Deze keer reizen we naar Hulst. Onder leiding van een gids krijgen we hier een stadswandeling. Na de lunch rijden we via een mooie route naar Nieuw Namen. Hier brengen we een bezoek aan de Groeve onder leiding van de beheerder, 's Avonds brengen we dan nog een bezoek aan de Pierbol in Kloosterzande, waar oude Vlaamse spelen beoefend kunnen worden. Bij een deelname van maximaal 50 personen bedraagt de prijs 80, Maximaal kunnen 54 personen aan deze reis deelnemen. Opgave gaarne voor 1 juli 1995 bij het secre tariaat, tel. 01100-49600, tst. 490. Vrijdag 17 november 1995 Jaarvergadering met lezing. Deze keer zal Prof. Dr. C. Dekker de lezing verzorgen. Hij zal een algemeen overzicht geven van de toestand van Zuid-Beveland in het begin van de 16e eeuw, aan de vooravond van de Reformatie. Plaats: Schouwburgzaal Prins van Oranje, Nieuwstraat te Goes. Aanvang: 19.30 uur. opgegeven door: J. van Doorn-Brasser, Lelystad A. de Visser, Dordrecht Th. O. Vreugdenhil, Koudekerk a/d Rijn Drs. M. van der Velden, Rotterdam J. Adriaanse, Goes A.J. van Wel, Rijsbergen Z. Francke-Corré, Grijpskerke E. de Hooge-van der Merk, Haarlem Renee van der Schoot, Veere J. Melis, Zoutelande M.A. Bonnist-Smith, Amsterdam fam. P. van Liere-Louwerse, Zeewolde P. Rotte, Middelburg H. Willemse, Vlissingen H.P. Bijl, Vlissingen M. Bijleveld-Bostelaar, Groningen G.M. Valderpoort J. Boone A. Boone bestuur bestuur M.E. Hamelink-de Jager W. Kwekkeboom J. Dijkstra-de Hooge bestuur E. Boogaard H. van Langevelde W.N. van Liere P. Rotte bestuur C.J. Kooman J.A.I. Brouwer 31

de Wete | 1995 | | pagina 33