WETENSWAARDIGHEDEN IN MEMORIAM VAN DE REDAKTIE Zoals het inmiddels iedereen wel bekend is, heeft Hof van Walcheren half maart j.l. de deuren moeten sluiten. Vervelend, niet alleen voor de eigenaar, maar ook voor onze Kring omdat we plotseling onze vaste stek verloren zagen gaan. Door snelle aktie heeft het bestuur ervoor kunnen zorgen dat alle geplande aktivi- teiten door kunnen gaan, plaats van han deling wordt het Wijkcentrum Open Hof in de wijk Paauwenburg te Vlissingen. Het bestuur zal zich de komende tijd be raden over de vraag of dit ook in de verdere toekomst de plaats voor onze bijeenkomsten blijft. Voor suggesties van leden houdt het bestuur zich overigens aanbevolen. Het bestuur heeft getracht ongemak voor de leden in verband met de lezing van maart j.l. te voorkomen door een adver tentie te plaatsen in de P.Z.C. Let u er dus op: in ieder geval tot de zomer vinden onze bijeenkomsten plaats in Open Hof, Alexander Gogelweg (wijk Paauwen burg, bij de 5 torenflats) te Vlissingen! G.J. de Rooij Op 13 maart overleed in de leeftijd van 71 jaar de heer P. Harder, lid van de Publicatiecom missie van onze vereniging. Dankbaar voor zijn inzet voor de bloei van de Heemkundige Kring Walcheren, betuigen wij Ons redaktielid Jaap Beun heeft in de afgelopen periode te kennen gegeven dat hij met ingang van deze Wete wil stoppen met zijn werkzaam heden in onze commissie. Zijn dagelijks werk op school en in zijn privé- leven eisen zoveel tijd, dat hij meende dit stuk hobby te moeten opgeven. Meedoen in onze club was voor hem werkelijk een hobby. Zijn taalkennis, taalgevoel en zijn estetisch gevoel waren voor ons, dus voor het totstandkomen van de Wete, van groot belang. Jaap heeft in alles een heel eigen stijl en die "huisstijl" zullen we als redaktieleden behoorlijk missen. Het was heel prettig om met hem samen te werken en de hieruit ontstane contacten zullen stellig blijven. Ook ondergetekende heeft te kennen gegeven dat hij met het werk als eindredakteur wil stoppen zodra er een opvolger gevonden is. ons medeleven met zijn naasten. Wij gedenken de heer Harder in vriendschap. Het bestuur Het bestuur is daarom naarstig op zoek gegaan naar nieuwe redaktieleden. We hopen dat het in die poging spoedig zal slagen, want het werk voor en aan De Wete moet doorgaan. De plaats van Jaap Beun wordt voorlopig waargenomen door het bestuurslid Ad van Dijk. Geen onbekende in ons lijfblad. Voor ons voorlopig geen zorgen! We zijn met hem tenminste weer al begonnen aan de voor bereiding van Wete nr. 3. Na de Bevrijdingswete van november 1994 ontvingen we nog enkele bijdragen met betrek king tot het oorlogsgebeuren. Omdat in de komende periode de nationale herdenking van de bevrijding gevierd wordt meenden we dat deze verhalen het beste nu konden plaatsen. Ook de, op ons verzoek, gemaakte bijdrage voor Walcheren in Woord en Beeld past in dit kader. 1

de Wete | 1995 | | pagina 3