f 3ö| Q LAAT HET DE WETE WETEN Mevrouw Van de Vrie-van Cadzand uit Middelburg reageert met een vraag op een artikel uit de vorige Wete. In de vorige "Wete" werd ik bij de rubriek "De Wete weet 't" getroffen door de naam M. Silbert die als maker van de gravure van de begrafenis in de duinen bij Zoutelande werd herkend. Ik zelf ben namelijk ook in het bezit van een olieverfschilderij van Max Silbert. Het stelt een verliefd stelletje voor in de Zuidbevelandse klederdracht. Mijn vraag aan u is de volgende: Ik zou graag wat meer over deze schilder, gravuremaker te weten komen. Er is in de bibliotheek heel weinig over te vinden. Zijn er onder de leden van de Heemkundige Kring misschien mensen die iets meer weten over 't leven en het werk van Max Silbert? Van mevrouw G. Timmerman-van Eenen- naam uit Hoogvliet kreeg de redactie de volgende vraag toegezonden Mijn schoonmoeder is geboren te Vlissingen (ik zelf trouwens ook) en heet van haar meis jesnaam Bok. Niets bijzonders zult u zeggen. Doch haar vader, Abraham Bok, is geboren op De Erve van Bok destijds gelegen in de Wal- straat te Vlissingen. Echter op zesjarige leeftijd werden hij en zijn broer en zuster wezen. Dit drietal is opgevoed in het Burgerweeshuis te Vlissingen. Deze Abraham Bok heeft nooit vernomen hoe het ontstaan van De Erve van Bok tot stand is gekomen en heeft dit dus ook nooit kunnen vertelen aan zijn dochter. Mijn schoonmoeder is altijd belangstellend (lees nieuwsgierig) geweest naar het ontstaan en verdwijnen van De Erve van Bok. Is er misschien voor de tijd dat ik lid was van De Kring al eens aandacht besteed aan de Erve van Bok. Zo niet is het dan mogelijk een beroep te doen op de lezers van De Wete met de vraag of zij er iets over kunnen vertellen. Redactie 29

de Wete | 1995 | | pagina 31