stijl van de negentiende eeuw, zich bewegend tussen het impressionisme en de Haagse School, waarbij landschappen en zeegezichten de boventoon voerden. Deze tentoonstelling geeft een overzicht van het totale artistieke oeuvre van deze veelzijdige kunstenaar. Vele schilderijen uit particulier bezit zijn thans éénmalig bijeengebracht. Ook worden schilderijen, tekeningen en schetsboe ken getoond uit de collecties van het Frans Halsmuseum in Haarlem en het Gemeentehuis te Heemstede, de plaats waar Von Brucken Fock lang heeft gewoond en waar hij in 1935 is overleden. Als aanvulling dienen foto's, partituren en handschriften. In de maanden september tot en met november vinden in Middelburg en Vlissingen diverse uitvoeringen plaats van composities van Von Brucken Fock. De tentoonstelling is tot stand gekomen in samenwerking met de stichting G.H.G. von Brucken Fock Fonds en is samengesteld door de Amsterdamse kunsthistoricus drs. Anna ten Bruggencate. Zij publiceerde reeds eerder over Von Brucken Fock in de reeks Zeeuwse Kater nen onder dezelfde titel: Een leven voor de kunst. Ter gelegenheid van deze tentoonstelling stelde zij bovendien een kleurrijk supplement samen als elfde aflevering in dezelfde reeks: Gerard von Brucken Fock, een selectie. Hier mee hopen het Museum en de Stichting Zeeuwse Katernen een begin te maken met een traditie van een jaarlijkse tentoonstelling in combinatie met een publikatie. Marie Tak van Poortvliet Museum Domburg, Ooststraat 10A, Domburg, zondag 3 september tot en met zondag 5 november 13.00-17.00 uur maandagen gesloten Willibrord-tentoonstelling Op 21 november 1995 is het 1300 jaar geleden dat Willibrord in de St. Pieter te Rome door Paus Sergius tot aartsbisschop van de Friezen werd gewijd. Willibrord kreeg de opdracht de Friezen tot het christendom te bekeren. Ter gelegenheid van de herdenking van deze wijding wordt in het Museum Catharijne- convent, Nieuwgracht 63 te Utrecht, een ten toonstelling van zaterdag 18 november 1995 tot en met zondag 28 januari 1996 gehouden. Ook zijn er diverse Willibrord-lezingen en con certen. Tentoonstelling "Levende Meesters" Van 13 oktober 1995 tot en met 6 januari 1996 is in het Amsterdams Historisch Museum, Kal- verstraat 92 te Amsterdam, een bijzondere ten toonstelling te zien van 161 negentiende- eeuwse schilderijen uit de collectie van Carel Joseph Fodor. Bij deze tentoonstelling wordt een drietal be geleidende programma's aangeboden. Een kerstkaart van een halve eeuw geleden. En het is herrezen, en hoe! 31

de Wete | 1995 | | pagina 33