'De Polder' «p is niet meer Het einde van het Waterschap Walcheren ken. Deze van metalen borstplaten voor ziene militairen zag men regelmatig door Middelburg en omgeving patrouilleren. Wij blijven nog even aan de zuidkant van Middelburg en wel aan de Schroeweg. Aan het einde van deze toen nog landelijke weg stond een aantal Duitse barakken. Aan de Segeerssingel lag vlakbij de Hoge Brug een Duitse opslagplaats (Lager). Terug naar de andere kant van de stad. Het is vrij zeker dat ook Duitsers gehuis vest waren in de Laan van Nieuwenhove, het Park de Griffioen en aan de Seissingel. Een bevestiging daarvan heb ik echter niet. Misschien kunnen lezers daarover (of over andere locaties) informatie verschaf fen. Met dit artikel hoop ik enig inzicht te heb ben verschaft in de mate van Duitse bewo ning van Middelburg tijdens de Tweede Wereldoorlog. Jules Braat Bronnen: - eigen herinneringen; - dossier: militaire verordening woningen 't Zand 1943Gemeentearchief Middelburg. De meeste oudere mensen op Walcheren begrijpen meteen wat je bedoelt als je het hebt over 'de Polder': een synoniem voor heel Walcheren. Acht eeuwen lang heeft het oude Walcheren onder één water schapsbestuur gestaan. Met ingang van 1 januari 1996 is Walche ren zijn eigen waterschapsbestuur kwijt. Samen met de waterschappen Schouwen- Duiveland, Tholen en Noord- en Zuid- Beveland is het opgenomen in één groot waterschap, genaamd Zeeuwse Eilanden. In een tijd van reorganisaties, concentra ties en fusies van overheidsdiensten waren blijkbaar de vier zelfstandige Zeeuwse waterschappen niet groot genoeg. Nu vormt Walcheren slechts een district binnen dit mega-waterschap. De gemiddelde Walchenaar zal niet treu ren om dit feit. Het polder- en water schapsbestuur staat verder af van de bur ger dan het gemeentebestuur. Het enige wat hem of haar interesseert is of de belasting die aan het waterschap moet worden betaald, niet te hoog is. Toch moe ten we de rol die het waterschap heeft gespeeld niet onderschatten, zeker niet op Walcheren. Dagelijks zien we om ons heen de schoonheid van het Walcherse landschap met z'n dijken en duinen, stran den met paalhoofden en watergangen en sloten. Het polderbestuur van Walcheren is altijd een machtige instelling geweest. Gezeteld

de Wete | 1996 | | pagina 19