Csfy Readies Bijeenkomsten Van P. Houmes uit Sassenheim ontvingen we een reactie op het artikel over Kees Geldof, de eenarmige gids van de Grote Kerk van Veere, uit de vorige Wete. Hij geeft daarbij de volgende aanvullingen: 'De zachtheid van het regenwater in de cisterne van de kerk hield misschien de haren van Geldofs vrouw zacht. Ik herin ner mij zijn bewering: "Ze ei nog steeds een huid as een joenge meid".' 'In het artikel wordt gemeld dat veertien honderd soldaten van Napoleon zijn gestorven. Men zou kunnen denken dat dit was ten gevolge van hun verwondingen in de strijd. Volgens mijn herinnering vertelde Geldof er echter bij, met een toon van medelijden in zijn stem: "ten gevolge van de Zeeuwse koosse. dat is de malaria." Dit laatste sprak mij als jongen destijds misschien extra aan omdat mijn groot vader eveneens malaria heeft gehad. Voor diegenen die hiermee onbekend zijn, meld ik nog dat de malariamug destijds welig tierde in het Zeeuwse schorren- en slik- kengebied.' 1 De heer Marinus Kooiman sr. uit Amster dam stuurde ons een reactie op het artikel Om de eere der Westkappelaars, even eens uit de vorige Wete. Hij maakt ons attent op het feit dat in de Middelburgsche Courant van 29 februari 1936 ook al een ingezonden brief over de roman Wier van Jan Campert werd geplaatst. Bovendien werd in de kranten van 7, 9, 10, 11, 14, 18 en 30 maart 1936 de discussie voortgezet. Deze stukken waren veelal in dialect geschreven en alle schrijvers waren het erover 'sêêns': 'dien boek van Campert deug nie!' Buitenheemse excursie Zaterdag 16 september 1995 Onze reis, met twee bussen, ging dit jaar naar Voorne. Vanuit Walcheren via Noord- Beveland, de Stormvloedkering en de Brouwersdam naar Stellendam en de Haringvlietsluizen op Goeree. Wil Valcke- nier von Geusau en Alie Kammeraat waren onderweg onze gidsen. In Goedereede kwam de bus in een nauwe straat in moeilijkheden door een geparkeerde auto. Het duurde even voor- dat de eigenaar gevonden was en deze moest toen ook eerst nog zijn sleutels zoe ken! Ondertussen vertelden Wil en Alie ons de geschiedenis van de toren en de kerk en het feit dat in Goedereede pastoor Adriaan Florisz. zou hebben gewoond, de latere paus Adrianus VI, de enige Neder landse paus in de geschiedenis. In Stellendam, na de koffie met gebak, bezochten we de tentoonstelling over de bouw van de Haringvlietdam en de slui zen. Met de gids gingen we door de slui-

de Wete | 1996 | | pagina 28