een kijkje nemen in de unieke verzameling plaatsbewijzen die de heer Hesselink had uitgestald. Het blijkt dat hij ook een grote kennis bezit van de verschillende veerdiensten in de regio. Misschien een idee voor een lezing in de nabije toekomst? Een interessante aanvulling van de heer G. Uijt de Haag uit Souburg willen we u niet onthouden. Tijdens het opknappen van de panden met de huisnummers 77, 79 en 81 aan de Nieuwe Vlissingseweg kwam op de gevel een tekstaanduiding tevoorschijn. Vlak onder de gootlijst stond in flauw-zwarte let ters 'Café Tramzicht Biljart Vergunning'. Inmiddels hebben de bewoners deze tekst in mooie zwarte letters opgehaald, met uit zondering van het woord 'Café'. Het is leuk dat op deze manier weer een stukje 'historisch erfgoed' onder de aan dacht blijft. Vermeldenswaard is ook dat een oud hou ten bord met de vertrektijden van de (stoom)tram op Walcheren belangeloos door de familie P. van Poperinge beschik baar gesteld is aan het Stedelijk Museum in Vlissingen. In het verleden zal dit bord ongetwijfeld de tramreizigers in bovenge noemd café op de hoogte gesteld hebben van de juiste vertrektijden. R. Rauwe-Labruyère Door ziekte van mevrouw J. van Paas- schen-Louwerse kon op 25 oktober 1995 de lezing over Jacoba van Heemskerck niet doorgaan. Ons bestuurslid Aad de Klerk was bereid een verhaal te houden over het vooroorlogse Walcherse land schap, gezien door de ogen van schrijvers en dichters. Mocht u thuis gebleven zijn, dan hebt u heel wat gemist. Een ware bloemlezing van auteurs die zich poëtisch, nostalgisch, soms overdreven lyrisch uitlieten over Wal cheren. Dit alles door de spreker beeldend 'voorgedragen'. Zo gaven de op Walcheren geboren J.C. van Schagen en Jan Campert blijk van hun liefde voor hun geboortegrond. Rust en ruimte was er. Sommigen zagen in al die schoonheid Gods hand, zoals Okke Jager - ooit predikant te Vrouwenpolder - dichtte: De duinen staan hier niet voor een parade, zij schuiven soms de zee wat aan de kant. God slaat goedkeurend met een hoofdknik gade hoe zij voor bochten zorgen in het zand. Soms wordt Walcheren de tuin van Zee land genoemd. Johan Huizinga zag dit vanuit Toorenvliedt, waar hij verbleef. P.H. Ritter jr. gebruikte dit beeld toen hij op de duinen bij Valkenisse stond. De dichter Boutens liet in zijn openluchtspel, dat in 1924 in Middelburg werd opgevoerd, zin gen: O, Walch'ren, zee-omgorde tuin,

de Wete | 1996 | | pagina 31