Activiteiten 3fl| 11 Woensdag 31 januari 1996 Mevrouw drs. B.I. Sens houdt deze avond een lezing over Monumenten van een nieuwe tijd. Architectuur en stedebouw 1850-1945. Voor een toelichting op het programma verwijzen we u naar het vorige nummer van De Wete. Schouwburg (Molenwaterzaal), Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 21 februari 1996 Kleurendia's zijn niet bijzonder en vandaag de dag, met alle video- en cd-i-mogelijkhe- den, eigenlijk zelfs al - bijna - ouderwets. Maar zeker wel bijzonder zijn kleurendia's van het vooroorlogse Walcheren. We zijn dan ook blij dat we de heer H.B.E. Warnaars uit Overveen bereid hebben gevonden ons zijn unieke collectie Wal- cherse dia's te tonen. Hij neemt ons mee naar vooroorlogs Middelburg en Veere, maar ook overig Walcheren komt aan bod. Open Hof, Vlissingen, 20.00 uur. Zaterdag 23 maart 1996 25 jaar HKW - Jubileummiddag in vereni gingsgebouw De Zandput te Serooskerke (zaal open vanaf 13.30 uur) Na ontvangst met koffie of thee en iets Walchers begint het officiële programma om 14.30 uur. Tijdens deze middag zult u kunnen genieten van optredens van het Westkappels Kwartet en een voordracht van Jan Zwemer. In de pauze wordt u een consumptie met Zeeuwse hapjes aange boden. Dit jubileumprogramma zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Deze middag is uitsluitend bestemd voor leden van de Heemkundige Kring Walche ren, eventueel vergezeld van één intro- ducé(e). de toegang is 5,- per persoon (inclusief programma, consumptie en hap jes), te voldoen aan de zaal. U kunt zich uitsluitend schriftelijk aanmel den middels het bij deze Wete gevoegde inschrijfformulier. In De Zandput kunnen maximaal 300 personen; inschrijving geschiedt bij volgorde van binnenkomst. Woensdag 24 april 1996 Gewoontegetrouw vindt de jaarvergadering plaats op de laatste woensdag van april. Zo ook dit jaar. De locatie van deze bijeen komst is echter anders dan anders, name lijk in het nieuwe gebouw van het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, het huis 's-Hertogenbosch (de oude 'Bank van Hondius') te Middelburg. Tijdens het huishoudelijke gedeelte komen als altijd onder meer de volgende punten aan de orde: jaarverslagen van secretares se en penningmeester, verslag kascom- missie, begroting en beleid bestuur en (her)benoeming van bestuursleden. In de volgende Wete vindt u een meer uitgebrei de agenda. Na de pauze zal drs. H. Kluiver een korte inleiding houden over de historie van het huis 's-Hertogenbosch. Tevens bestaat de mogelijkheid het gebouw verder te bezich tigen. Huis 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt, Mid delburg, 20.00 uur. Ten slotte melden we op verzoek nu al dat de Buitenheemse Excursie dit jaar wordt gehouden op 21 september. Alle nadere gegevens volgen in De Wete van juni a.s. GJdR

de Wete | 1996 | | pagina 34