een tweede persoon op de ra te zien was, hetgeen later gelukkig verbeelding bleek te zijn. Eindelijk, tegen half twaalf, was de strijd beslist en hadden de moed en het uithoudingsvermogen van den mensch gezegevierd over de ziedende elementen. Toen de boot zeer dicht bij was, had de man in den mast het gewaagd daaruit te springen; hij werd door de redders opge pikt; de Nederlandsche vlag werd op de reddingsboot geheschen ten teeken dat het heerlijk doel bereikt was, en langzaam verwijderde de boot zich van het wrak, waarop door de geredden zulke bange uren zijn doorgebracht, naar de sleepboot, die daarna naar Vlissingen terugstoomde. De namen van deze redders zijn: F.H. Jilleba, 1ste schipper, I. Kamerman, 2de schipper van de reddingsboot, en L. Jille ba, J. Jobse, W. Burgers, J. de Buck, D.J. Baljé en C.F. de Smit, allen roeiers. Zij wonen allen te Vlissingen en zijn in dienst van het Nederlandsche Loodswezen. Een eeresaluut aan deze wakkere acht!' De geredden waren bij aankomst geheel verkleumd van de kou en hun handen en gelaat waren flink opgezwollen en blauw. Toch wees een eerste onderzoek uit dat ze het allen redelijk wel maakten. De kapitein en de laatst geredde matroos klaagden over inwendige pijnen. Maandag zaten drie van de vier schipbreukelingen alweer op en, gezellig rond de kachel van het café gezeten, spraken ze met een paar zoons van Schroevers over de geslaagde red ding. De redding van de bemanning van de Doris door de familie Schroevers In de dagen daarna bracht de Vlissingse muziekvereniging Ons Genoegen de fami lie Schroevers een serenade uit dank voor de heldendaden die zij het afgelopen weekeinde hadden verricht. Onder de Vlis- singers werd intussen gecollecteerd, terwijl in hotel Cosmopolitain een bal werd gege ven waarvan de netto-opbrengst bestemd was voor de redders. Middelburg wilde niet achterblijven en ook daar begon men met een geldinzamelingsactie. De officiële huldiging vond plaats op 26 december toen de familie Schroevers en de verdere bemanning van de botter Vijf Gebroeders van het personeel van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland een prachtige zijden Nederlandse vlag met

de Wete | 1996 | | pagina 25