Laat het De Wete weten m laat kwam. Een flêêmsmoel is volgens hem niet iemand die geniepig is maar iemand die de mensen naar de mond spreekt, en dat hoeft niet altijd zo negatief te zijn. Kommeere is niet zozeer een kwaadspreekster maar iemand met een grote mond, terwijl een 'eimelikken bêêst niet iemand is die knorrig of ontevreden is maar geniepig en achterbaks. De Stichting Zijde wil graag meer weten over hofstede De Hoek. Deze was gelegen ten oosten van de buitenplaats Tooren- vliedt, op het grondgebied van de vroegere gemeente Koudekerke. Ook heeft men belangstelling voor afbeeldingen van deze hofstede. Een eigenaar van de buiten plaats Toorenvliedt, jhr. mr. Johan Cornelis Schorer van Souburgen (1801-1856), begon in 1841 op deze hofstede met het In memoriam Op 13 maart overleed tot onze droef heid ons erelid, de heer W.P. Roose in de leeftijd van 94 jaar. Hij was een man die zijn rijke gaven ten volle benut heeft en onze Kring daarin heeft laten meedelen. Eind januari had den wij hem nog in ons midden. Hij genoot daarvan, en wij niet minder. We zullen hem missen. Namens het bestuur, M.J. Daamen-van Houte, voorzitter kweken van zijderupsen. In 1846 en 1848 verschenen van zijn hand drie uitvoerige verslagen over zijn zijdeteeltproject. Deze verslagen werden gepubliceerd in het tijd schrift uitgegeven door de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijver heid te Haarlem in het kader van een uit geschreven wedstrijd betreffende de zijde teelt. In 1848 ontving Schorer voor zijn bij dragen een eervolle zilveren medaille en vijftig dukaten. Wie kan de Stichting Zijde helpen? Reac ties aan de redactie van De Wete. Voor het samenstellen van een expositie willen de drie weefkringen in Zeeland ook graag weten welke zijdeweverijen/zijdever- werkende ambachtsbedrijven en/of zijde handelaren er zijn geweest. Reacties graag aan de redactie. In De Wete van januari vond u een over zicht van het aantal personen dat in West- kapelle en Arnemuiden nog klederdracht draagt. De schrijver van dit Weetje, Piet Minderhoud, is benieuwd hoeveel mensen in de overige Walcherse plaatsen de dracht trouw zijn gebleven. Wie voor zijn of haar woonplaats de perso nen in dracht heeft geturfd, kan contact opnemen met de redactie.

de Wete | 1996 | | pagina 36