I ring, over en een bezoek aan het dorp GRIJPSKERKB ligt in 't voornemen om eind augustus/begin september een wan- daling te maken door dorp en omgeving van GRIJPSKERKE, Hoogelande, Brigdamme, Munnikenhof en mogelijk een historische boerderij'. Op eon avond tevo ren is Ir.P.J.'t HOOFT, schrijver van het boekje in ce Heemschut-seria "Dorpen in Zeeland", dat kort geleden is her uitgegeven, bereid gevonden een inleiding te houden voor onze le den over Grijpskerke en hetgeen wij bezoeken willen. Er zullen daarvoor dia's worden gemaakt en vertoond. Een nadere aankondiging zal plaats vinden. I O O O VERSLAG VAN DE OPRICHTINGSVERGADERING OP 13 MEI 1971. In één der zalen van restaurant De Brasserie, Lange Delft 10 te MIDDELBURG waren k7 personen bijeengekomen om te luisteren naar een uiteenzetting van de zijde van het. oprichtingscomité voor een heemkundige kring voor Walcheren. Buitendien hadden een 30- tal personen tevoren blijken van belangstelling gegeven door zich te laten inschrijven als voorlopig lid of voor het toezenden van het verslag van deze oprichtingsvergadering. Namens het oprich- tingscomité sprak de heer J.L. van Leeuwen: Het heeft bij ons de aandacht getrokken dat er zoals in andere delen van de provincie en ook daarbuiten, geen georganiseerde be langstelling bestaat voor heemkunde of plaatskennie. Vroeger deed wijlen B.J. de Meij uit RitVbem daar veel aan; hij schreef meest korte stukjes in de Vlissingse Courant over de historie van ons eigen woongebied. Ze werden ve^l gelezen en er wordt zelfs tegen woordig nog wel over gesproken. Toch richtte zich dat naspeuren veel naar de historie van stad en land op Walcheren; de moderne heemkunde richt zich niet alleen tot de historie, maar ook tot de kennis van onze hedendaagse omgeving» Als men het zoekt ie er overal plaatselijke kennis te putten uit allerlei geschriften. Het beroemde Kunstreisboek van Nederland •a de Prisma-toeristengidsen bijv. zijn heel goede begeleiders. Velen weten dit echter niet of getroosten zich geen moeite voor goed oriënteren. Zo hebben landkaarten ook altijd da belangstel ling. Je kunt er van alles op vinden om over te dromen: merkwaar dige plaatsnamen, hoogten en dalen, riviertjes, plassen en kreken, molens, natuurgebieden en nog veel meer. Je ziet de omvang van een dorp, je kunt er de wegen op volgen en als het een goed® kaart ia kun je er zelfs de grondsoorten op aflezen. Een streek gaat levenj - 2 - Het nalezen alleen is echter onvoldoende. Hot zelf beleven, hot

de Wete | 1996 | | pagina 42