Activiteiten 1|«'5' 301 Woensdag 24 april 1996 Zoals al eerder aangekondigd, zal de jaar vergadering plaatsvinden in het nieuwe gebouw van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Huize 's-Hertogenbosch (de oude 'Bank van Hondius') te Middelburg. De agenda treft u in een bijlage bij deze De Wete aan. Na de pauze zal drs. J.H. Kluiver een korte inleiding houden over de historie van Huize 's-Hertogenbosch. Tevens bestaat de mogelijkheid het gebouw te bezichti gen. Huize 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 51, Middelburg, 20.00 uur. Zaterdag 18 mei 1996 Traditiegetrouw wandelen we weer in het waterwingebied van Oranjezon. Twee ter plaatse goed bekende gidsen, Henk Man- demaker en Jaaike Boomstra, begeleiden ons. Zoals u elders in deze Wete kunt lezen, is dit niet vrij toegankelijke gebied heringericht. De meidoorns bloeien er als vanouds en het vogelenkoor laat zich nog steeds horen. Vertrekpunt is het betaalde parkeerterrein tegenover de uitspanning Oranjezon. Oranjezon, 8.30 uur. Woensdag 22 mei 1996 De veerdiensten in Zeeland, in het bijzon der die over de Westerschelde, zijn het onderwerp van de lezing van de heer H.G. Hesselink. Net als eerder bij zijn lezing over de Walcherse trams zal hij aan de hand van dia's van repro's van oude foto's en ansichtkaarten het beeld schetsen van de Provinciale Stoombootdiensten (PSD), de schepen, de aanlegplaatsen en daar mee van de historie van de veren binnen onze zo waterrijke provincie. Open Hof, Alexander Gogelweg 59, Vlissingen, 20.00 uur. Zaterdag 8 juni 1996 Op deze dag staat een kleine binnen- heemse excursie op het programma, namelijk naar het gemaal Boreel te Middel burg. Het gemaal is in 1930 officieel in gebruik genomen en is een van de vier grote poldergemalen op Walcheren. Het gebouw is te bereiken via het Vlissings Jaagpad aan het Kanaal door Walcheren. Om 9.00, 10.00 en 11.00 uur kan een groep worden rondgeleid. Een groep bestaat maximaal uit 20 personen. Tot 15 mei a.s. kunt u zich telefonisch opgeven: 0118-552231. Deelname geschiedt in volgorde van aanmelding. Woensdag 26 juni 1996 In de reeks dorpswandelingen is dit jaar Serooskerke aan de beurt. Onder leiding van de heer F. van den Driest zullen we deze avond onder andere een bezoek brengen aan de kerk (ook binnen), het bui ten Welgelegen en de karakteristieke molen. We verzamelen om 19.00 uur voor de hervormde kerk van Serooskerke. Zoals bekend, zal de buitenheemse excur sie dit jaar worden gehouden op 21 sep tember. Als reisdoel is dit keer gekozen voor België. Alle nadere gegevens vindt u in De Wete van juli a.s. GJdR

de Wete | 1996 | | pagina 37