Feiten en mededelingen Historische Vereniging Arnemuiden Op 22 januari 1996 is de Historische Ver eniging Arnemuiden opgericht. Deze ver eniging is de opvolger van de op die datum opgeheven werkgroep Historie Arnemuiden, die zich vanaf 1991 heeft beziggehouden met de geschiedenis van Arnemuiden. De historische vereniging is opgericht met het oog op de komende opheffing van Arnemuiden als zelfstandige gemeente en heeft als doelstelling het ver zamelen van kennis over en het bestude ren van de geschiedenis van Arnemuiden, alsmede het bevorderen van de publikatie van deze kennis. Driemaal per jaar zal de vereniging een aflevering van een histo risch blad het licht doen zien. U kunt zich aanmelden als lid van de HVA. Secretaris: P.J. Bos, Tuindorp 11, 4341 CA Arnemuiden. Zijdeteelt In de voormalige kleuterschool 't Zonne- hoekje, Kerkstraat 1 te Grijpskerke wordt van 27 mei 1996 tot en met 28 september 1996 een expositie gehouden over de zijdeteelt in Zeeland. De openingstijden zijn dinsdag t/m zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. Dialectonderzoek De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect onderzoek, bekend van onder andere het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten, is met een nieuw onderzoek begonnen. Het 30i \»M^ gaat om een onderzoek aan de hand van thematische vragenlijsten. Daarbij staat ieder kwartaal een bepaald thema cen traal, zoals vogelnamen, gerechten of his torische woorden. De vereniging zoekt in alle Walcherse plaatsen mensen die de vragenlijsten willen invullen. Het liefst zou de vereniging op zoveel mogelijk Walcherse dorpen een werkgroep hebben. Dit is een groepje van ongeveer vier dialectsprekers die ieder kwartaal bij eenkomen om gezamenlijk de vragenlijst in te vullen. Dergelijke groepen zijn al actief in Zeeuwsch-Vlaanderen, op Zuid- Beveland en sinds kort ook in Souburg. Meer informatie krijgt u van Rinus Willem- sen, tel. 0115-481521. Ambulante handel Het Zeeuws Documentatiecentrum houdt sinds enkele jaren interviews met mensen die zich bezig hebben gehouden met de ambulante handel op Walcheren (melk- en groenteboeren, leurders en dergelijke). Sinds 1 januari 1996 wordt de schat aan informatie die inmiddels is verzameld, ver werkt door Marco Evenhuis. Over sommige beroepen is echter nog maar weinig bekend. Mensen die hem kunnen helpen aan informatie over Wal cherse marskramers ('kasjesvinters'), ketellappers, scharensliepen, stoelenmat- ters, bezembinders, eierhandelaren en lootjesventers, kunnen met hem contact opnemen, tel. 0118-471785.

de Wete | 1996 | | pagina 38