de stad niet over voldoende bedden beschikten om alle deelnemers te kunnen onderbrengen. De 28ste juni 1910 was het dan zover dat de automobilisten de tocht naar Walcheren zouden ondernemen. De deelnemers hadden zich die morgen in Woensdrecht verzameld. De enige Zeeuw se deelneemster, mevrouw Sandberg uit Middelburg, kreeg voor het vertrek uit han den van de voorzitter van de Middelburgse V.V.V. een boeket bloemen aangeboden. Onder de vrolijke klanken van het muziek korps 'De Scheldezoom' vertrokken, pre cies op de afgesproken tijd, de 29 auto's die aan de tocht zouden deelnemen. Het passeren van de Scheldedam leverde geen moeilijkheden op. Aan de grens met de provincie Zeeland was een erepoort opgericht met een 'Welkom in Zeeland'. Nieuwsgierige Walchenaren bekijken de optocht van de automobielen Hier werd door de stoet even gepauzeerd. Een paar boerinnetjes boden de dames bloemtuiltjes aan, terwijl alle deelnemers aan de tocht een glas schuimende cham pagne werd aangeboden. Jazeker, u leest het goed: wordt thans het rijden onder invloed van alcohol beperkt, in die dagen dacht men daar kennelijk anders over. Nadat de dam was gepasseerd, waardoor de volgorde wel enigszins was verbroken, werd nabij Rilland de keten weer hersteld en de tocht door Zeeland aangevangen. De Middelburgsche Courant, die op 29 juni met een buitengewone editie uitkwam, geheel gewijd aan de tocht, schreef onder meer: 'In elke gemeente, die wij doorkwa men, was de bevolking voor hare woonin gen verzameld, was de schooljeugd öf opgesteld öf in de school bijeen en waren allen allervriendelijkst voor de vreemdelin gen, die zij met hoera-geroep en handge- wuif begroetten. De wegen waren over het algemeen uitstekend en de auto's hielden

de Wete | 1996 | | pagina 14