zich allen opperbest. Het weder bleef op den terugrit puik, het woei wel wat, te meer merkbaar door de snelle vaart, maar het bleef droog en nu en dan liet het zon netje zich zelfs zien. 't Is een mooie tocht geweest.' Bij zessen kwamen de automobielen in Middelburg aan, waar de stoet veel bekijks kreeg. Omdat in het stadhuis de officiële ontvangst zou plaatsvinden, reden de deelnemers naar de Helm (achter het stadhuis) waar de auto's geparkeerd wer den. Burgemeester Van den Brandeler zei in zijn toespraak dat het hem hoogst aange naam was de dames en heren, leden van de Nederlandsche Automobielclub, welkom te heten in Zeelands hoofdstad. Hij uitte de wens dat de tocht in Walcheren door mooi weer begunstigd zou worden. Ook hoopte hij dat er op Walcheren matige snelheid zou worden betracht en er geen ongeluk ken zouden gebeuren, 'want verschillende wegen lenen zich niet bijzonder voor het berijden met auto's.' Tevens pleitte de burgemeester ervoor dat er spoedig een autoverbinding tussen Zee land en Brabant zou komen. In zijn dankwoord zei de voorzitter van de Nederlandsche Automobielclub, jhr. mr. R. Sandberg tot Essenburg, dat hij hoopte dat er geen ongelukken zouden gebeuren. Hij vreesde daar echter niet voor, want hij stond voor zijn automobilisten in: 'Het zijn oude grenadieren, zij zullen niet rennen, maar rijden.' En wat denkt u dat de automobilisten op het stadhuis aangeboden kregen? Jawel, weer een glas champagne! Hierna werden de auto's gestald in de garage van de heer P.J. Wijtenberg in de Lange Delft. Deze had daarvoor de toe- De automobielen verlaten Veere gang laten uitbreken, zodat de auto's direct van de straat door een brede gang het zeer ruime geasfalteerde terrein kon den bereiken. Langs weerszijden van dit terrein konden de voertuigen in overdekte loodsen geparkeerd worden. De avond van die eerste dag werd ter ere van de automobilisten door de Walcherse V.V.V. een concert in de sfeervol verlichte Schuttershoftuin georganiseerd. 'Vele hon derden gekleurde giorno's waren in sierlijke bogen tusschen het groen aange bracht en maakten, door haar zacht getemperd licht, een phantastischen indruk. Deze werd nog verhoogd doordat de witte ballons met lichtgroene, doorschij nende verf beschilderd waren, waardoor de kleur van gaslicht uitstekend harmoni seerde met die der omgeving. Het was in

de Wete | 1996 | | pagina 15