gedronken en bekeken de gasten de rest van Veere op eigen gelegenheid. Tegen half zes vertrokken ze weer richting Mid delburg. Daar werd de groep in de socië teit Sint Joris door het bestuur van de Automobielclub een diner aangeboden. Na dit diner werd in dezelfde sociëteit door het stafmuziekkorps van het derde regi ment infanterie een avondconcert gege ven, terwijl in de grote zaal gelegenheid tot dansen was. Donderdagmiddag stond een uitstapje naar Vlissingen op het programma, door een van de deelnemers een collecte gehouden voor behoeftige Zeeuwen. Er werd niet minder dan 216,- ingezameld en overhandigd aan de burgemeester van Middelburg, die zich eveneens aan boord bevond. Bij terugkeer in Vlissingen werd hen door het gemeentebestuur in het Badhotel thee aangeboden. Wethouder C.A. Kalbfleisch hield daarna een korte toespraak, waarin hij onder meer wees op de prachtige lig ging van de stad. In de loop van de dag was het weer ver een foutje ditmaal niet per auto, maar per trein. Met de nieuwe mailboot van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland, de 'Oranje Nassau', werd een tochtje op de Schelde gemaakt. De oorspronkelijke bedoeling was om naar Oostende te stomen, maar met het oog op het onstuimige water kwam men daarvan terug en werd ter hoogte van de Paal gekeerd. Tijdens de boottocht werd door Doorkomst van de auto's in de Zuidstraat te Westkapelle (collectie P.J. Minderhoud) zuurd en toen de automobilisten per trein de terugweg naar Middelburg aanvaard den was het inmiddels gaan regenen, wat de hele verdere dag zou aanhouden. Het concert, dat 's avonds door het staf muziekkorps van het zesde regiment infan terie in de Buitentuin op het Noordbolwerk

de Wete | 1996 | | pagina 17