®Iff NS te maken met ongevallen. Op Walche ren bleven die wat de Wehrmacht aangaat beperkt tot enkele aanrijdingen op overwe gen, waarbij slechts lichte schade ont stond. Wel kwamen enkele gevallen van zelfmoord voor: in juli 1942 wierp een Luft- waffesoldaat zich bij Abeele voor de trein en een jaar later, in dezelfde maand, deden twee Nachrichtenhelferinnen het zelfde even buiten Middelburg. Een geval van verwonding deed zich op 20 januari 1943 voor op het station Middel burg. Het geweer van een Duitse militair begeleider van het geschut sprong op de rangeerder toe en gaf hem een hevige klap tegen het hoofd, waardoor hij een week buiten dienst moest. Het muisje had nog een staartje. De Bbv, die van dit voorval had gehoord, eiste van de NS dat de rangeerder zou worden bestraft wegens 'Gefahrdung von Wehr- machtangehörige und Wehrmachtgut.' De NS strafte het personeelslid met de inhou ding van een kwart dagloon. Slachtoffer hulp? Nooit van gehoord! De Duitse bezetting bleef ook voor de NS- ging per ongeluk af, waardoor een NS- conducteur in de arm werd getroffen en naar het Gasthuis moest worden gebracht. En dan was er nog de molestatie en ver wonding van een NS'er te Vlissingen. Op 22 februari 1943 was een rangeerder, afkomstig uit Vlissingen bezig met ran- geerwerk. Hij liet daarbij met een kalm gangetje een wagen tegen een zogenaam de geschutwagen (Flakwagen) lopen. De gebouwen niet zonder gevolgen. Het begon in Vlissingen al in augustus 1940. De Hafenkommandant eiste van de NS de beschikking over de koninklijke en de 2e en 3e klas wachtkamer voor de legering van ongeveer 350 manschappen. Daar bleef het niet bij: in juni 1941 nam de Wehrmacht ook de reinigingsloods te Vlis singen in beslag. In januari 1942 werd, ter versterking van

de Wete | 1996 | | pagina 20