vergadering werd de heer W.P. Roose uit Koudekerke vanwege zijn vele verdiensten op het gebied van heemkunde met alge mene stemmen benoemd tot erelid. Financiën De financiële positie van de Heemkundige Kring is nog steeds bevredigend. Commissie Veldnamen Walcheren Het doel van de Commissie Veldnamen Walcheren is het op wetenschappelijk ver antwoorde wijze verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walcheren. Het veldwerk voor het vijfde veldnamenboek (Westkapelle, Oostkapelle, Domburg, Aag- tekerke en Meliskerke) was eind 1993 gereed. Verwacht wordt dat dit veldnamen- boek in 1996 in druk zal verschijnen. Werkgroep Van Wallenburg Het restant kranteknipsels van de collectie- Van Wallenburg is inmiddels geïnventari seerd en zal in 1996 gepresenteerd wor den. Commissie Visgronden De bedoeling is de vroeger gebruikte namen van visgronden in het voormalige Veerse Gat, het Sloe en een gedeelte van de Ooster- en Westerschelde te inventari seren. Deze inventarisatie vergt meer tijd dan men aanvankelijk had verwacht. Men hoopt de inventarisatie af te ronden in 1997. Redactiecommissie In 1995 verlieten de heren J. Beun en J. Louwerse de redactiecommissie. De heren M.J. Evenhuis, L.M. Hollestelle en P.J. Minderhoud traden toe als nieuwe redac tieleden. De Wete Ook dit jaar verscheen ons verenigingsor gaan De Wete weer elk kwartaal met aller lei wetenswaardigheden over ons heem. Activiteitencommissie De enkele jaren geleden ingestelde Activi teitencommissie heeft ook in 1995 alle lezingen en excursies georganiseerd. Bijeenkomsten en excursies In 1995 werden acht bijeenkomsten en drie excursies georganiseerd. De excur sies voerden ons naar Neeltje Jans, Ritthem en Goeree-Overflakkee/Voorne- Putten. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 24 april 1996 in huize 's-Hertogenbosch te Middelburg 1. Opening De voorzitter, mevrouw M.J. Daamen-van Houte, opent de vergadering en heet de ongeveer vijftig aanwezigen welkom op deze voor ons bijzondere plaats. Vervol gens verzoekt zij de aanwezigen om enke le ogenblikken stil te staan bij het overlij den van ons erelid, de heer W.P. Roose, op 13 maart jl. De heer Roose was een bij zonder mens en een man die zijn rijke gaven ten volle benut heeft. Velen waren aanwezig tijdens de herdenkingsdienst in de N.H. Kerk te Koudekerke op 18 maart jl. en de daaropvolgende begrafenisplech tigheid. De Heemkundige Kring zal dit markante lid missen.

de Wete | 1996 | | pagina 42