2. Notulen jaarvergadering 1995 Daar er geen op- of aanmerkingen zijn ten aanzien van dit verslag, zoals gepubli ceerd in De Wete van juli 1995, wordt het verslag van de jaarvergadering 1995 goed gekeurd, onder dankzegging aan de secre taresse. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van de heren J. den Hollander, G.J. de Rooij (bei den wegens verblijf in het buitenland) en A.H. van Dijk (wegens ziekte echtgenote). Verder deelt de voorzitter mee, dat de Heemkundige Kring Walcheren in het kader van het 25-jarig jubileum aan een viertal Walcherse organisaties een geldbe drag geschonken heeft. Vertegenwoordi gers van drie organisaties zijn vanavond aanwezig om dit geldbedrag symbolisch in ontvangst te nemen. Vervolgens gaat zij over tot het symbolisch overhandigen van dit bedrag in de vorm van een enveloppe en een gecalligrafeerde oorkonde (gemaakt door ons bestuurslid mevr. M.H. Rauwe). Als eerste overhandigt zij de enveloppe en oorkonde aan de heer J. van den Broeke van de Stichting Het Walcherse Costuum. De heer Van den Broeke is deze avond met nog twee leden van de stichting in authentiek kostuum verschenen. Deze organisatie heeft van het geldbedrag reeds een paar gouden strikken aangeschaft. De heer Van den Broeke spreekt een dank woord uit. De tweede enveloppe en oorkonde worden door de voorzitter overhandigd aan de heerA.W. van de Hoef, directeur van het Zeeuws Biologisch Museum. Het bedrag is bestemd voor de heemtuin bij dit museum, de Hortus Zelandiae. Een deel van dit bedrag is reeds besteed voor de aankoop van een lindeboom, die tijdens de nationa le boomplantdag op 20 maart jl. op de vliedberg van de heemtuin is geplant door de Commissaris van de Koningin in Zee land, de heer W.T. van Gelder. Ook de heer Van de Hoef spreekt een dankwoord uit en nodigt een ieder uit de heemtuin te komen bekijken. De derde enveloppe en oorkonde zijn bestemd voor de Stichting Steun aan Bevrijders van Walcheren en worden in ontvangst genomen door de heer R. Quick, secretaris van deze stichting. Het bedrag zal worden besteed bij de herden kingen van de gesneuvelden voor de bevrijding van Walcheren door de vetera nen in november 1996. De heer Quick spreekt eveneens een dankwoord uit. De vierde organisatie waaraan een bedrag is toegekend, is de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Vertegenwoordigers van deze organisatie zijn niet aanwezig, de envelop pe en oorkonde zullen op onze eerstvol gende bijeenkomst symbolisch worden overhandigd. Er is reeds bekend dat zij van het bedrag een bokaal zullen aan schaffen, die uitgereikt zal worden aan de mooiste combinatie bij het sjezenringrijden in september a.s. te Oostkapelle. 4. Jaarverslagen 1995 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 1995 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse (de tekst van dit verslag vindt u eveneens in deze Wete). b. Jaarverslag penningmeester Het financieel jaarverslag 1995 wordt

de Wete | 1996 | | pagina 43