OS- Biografie van Mich iel Adriaenszoon de Ray ter 3d achter de reusachtige mythe die oorlogen. Een avontuurlijk leven dat vrijwel onmiddellijk na zijn tragische in de Nederlandse maritieme geschie- dood in de Baai van Syracuse op denis zijn weerga niet kent, beschre- 29 april 1676 ontstond? ven in een biografie die de komende Alleen een hernieuwde, nauwkeu- decennia als hét standaardwerk over rige bestudering van de bronnen kan dit onderwerp zal gelden, nieuw licht werpen op het leven van Het boek bevat een aantal nooit eerder De Ruyter. Voor deze biografie is jarenlang onderzoek verricht in archieven en biblio theken in binnen- en buitenland. Het resul taatvan de bezeten gedrevenheid van specialist en liefhebber Prud'homme van Reine mag er dan ook zijn. Hij heeft talrijke nieuwe gegevens weten te achterhalen Michiel de Ruyter, geschilderd door Hendrick Berkman, 1660. (Stedelijk Museum, Vlissingen) 3D gepubliceerde illustra ties, inclusief een zo volledig mogelijk chronologisch over zicht van de authentie ke portretten van De Ruyter en zijn vrouw Anna van Gelder. De presentatie van Rechterhand van Nederland zal in sep tember plaatsvinden op de overzichtsten- over De Ruyters jarenlange politieke toonstelling over het leven van Michiel samenwerking met raadpensionaris Adriaenszoon de Ruyter in het Stede- Johan de Witt, zijn privé-leven, zijn lijk Museum in zijn geboortestad Vlis- financiën en zijn optreden als opper- singen. bevelhebber van de oorlogsvloot in de De tentoonstelling duurt van mei tot en diverse zeeslagen van de Engelse met september 1996. Ronald Prud'homme van Reine D De historicus Ronald Prud'homme van Reine (i960) koestert al sinds zijn jongste jaren speciale belangstelling voor de Nederlandse zeehelden en legde zich toe op de Nederlandse maritieme geschiedenis. In 1990 promoveerde hij op de bio grafie Jan Hendrik van Kinsbergen ij) j-1819, admiraal en filantroop, waarmee hij een nominatie afdwong voor de Dordtse biografieprijs. Het boek werd geprezen om de combi natie van wetenschappelijke eruditie en grote leesbaarheid. Boekhandel/Firmastempel

de Wete | 1996 | | pagina 7