Het huis met de rode pilaren De geschiedenis van de Middelburgse drogisterij Schulte Thieme ftKKÊÊÊÊHÊIKÊÊÊKKfHÊÊHIÊi wmsemammmssttrnm C..A. SCHULTE Co. - MIDDELBURG. De bekende Middelburgse drogisterij Schulte Thieme, tot 1988 gevestigd aan de Lange Delft 119-121, is voortgekomen uit de firma C.A. Schulte Co. In 1895 vestigt de uit Arnhem afkomstige Carel August (Gustav) Schulte te Middel burg een winkel in drogerijen, specerijen en verfwaren aan de Lange Delft wijk A 91 (nu nr. 127). Twee jaar later vindt een ver huizing plaats naar de Korte Delft G 9, nu Damplein 16, het pand waarin tegenwoor- in een naamloze vennootschap. De naam gaat dan luiden: N.V. Chemicaliën- en Verfhandel v/h C.A. Schulte Co. Gustav Schulte wordt commissaris van deze naamloze vennootschap en zijn neef W.L.M.P. (Willem) Thieme uit Rotterdam directeur. Volgens de statuten is het doel van het bedrijf de handel in chemicaliën, verfwaren, borstelwerken alsmede de fabricage hiervan. In 1920 verkrijgt het bedrijf vergunning tot het uitbreiden en Drogisterij „Het rootle Kruis". Drogerijër^ ühe raicHliftn* Verfwaren, dig een bakkerij is gevestigd, In 1902 wordt de firma Schulte Jong- kindt opgericht, met als firmanten C.A. Schulte en C.F. Jongkindt. De drogisterij wordt vanaf dat jaar gedreven aan de Lange Delft H2, naast het pand 'De Gou den Sonne', een restaurant met een fraaie zeventiende-eeuwse renaissancegevel. De firma Schulte Co., zoals spoedig de naam luidt, wordt op 28 mei 1913 omgezet De drogisterij van C.A. Schulte aan de Lange Delft H2 te Middelburg, ca. 1905 (Rijksarchief in Zeeland, KZGW, Zelandia lïlustrata, prent briefkaarten) elektrificeren van haar verf- en borstel makerij in de Lange Gortstraat K29/30, nu Gortstraat 50-52. Tot 1909 was hier de in 1881 opgerichte ambachtsschool geves tigd. Drogisterij

de Wete | 1996 | | pagina 31