Readies Hofstede De Hoek Twee personen hebben nadere informatie gegeven over hofstede De Hoek, gelegen ten oosten van de buitenplaats Tooren- vliedt. De heer H. Vader uit Middelburg wist te vertellen dat zijn grootvader en vader op deze boerderij zijn geboren. Hij is nog in het bezit van familiefoto's met daarop de boerderij. Mevrouw M. Goedhart-Dingemanse, even eens uit Middelburg, kon nadere gegevens verstrekken over het hoekhuis ('t 'oek'uus- je), gelegen naast de boerderij. Dit com plex was eigendom van de Schorers en lag aan de straatweg tussen Toorenvliedt en het Oliewegje. Er woonden vier gezin nen. Klederdrachten De oproep van redactielid Piet Minderhoud om te weten te komen hoeveel mensen op Walcheren nog in klederdracht gekleed gaan, heeft helaas slechts één reactie opgeleverd. Mevrouw Simpelaar uit Vlis- singen wist te vertellen dat in Zoutelande nog 19 mensen de dracht trouw zijn geble ven, waaronder één man. Wij blijven u vra gen in uw omgeving na te gaan hoeveel mensen nog in klederdracht rondlopen. Schipbreuk te Westkapelle De heer J.H.F. Schwartz te Goes wees ons op enkele interessante foto's van de schipbreuk van de Engelse schoener de Doris, waarover in de vorige Wete werd geschreven. In de collecties De Bruyne (aanwezig in het Rijksarchief in Zeeland) bevindt zich een aantal foto's van de red ding. De foto van de Engelse bemanning is hier afgebeeld. In de historisch-topogra- fische atlas van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Zelan- dia lllustrata bevindt zich een fraai geïllus treerde huldebrief aan de heldhaftige red ders met daarop een kort dankwoord van de opvarenden van de Doris (deel III nr. 391). De heer Schwartz meldde ook dat de thuishaven van de Doris Patstow (in plaats van Patstown) was, gelegen aan de mon ding van de Camel in noordwest-Cornwall. Spaziergang durch Middelburg Mevrouw Van der Harst uit Vlissingen meldde de redactie over locaties in Middel burg waar Duitsers gehuisvest waren: het huis aan de Laan van Nieuwenhove 2 is omstreeks 1943 door Ortskommandant Hoffmann in beslag genomen. Ook een rij huizen aan de Vlissingsesingel (onder andere nr. 48), tegenover de molen De Hoop op het Vlissings Bolwerk, is begin 1944 door de Duitsers gevorderd. De arts, dokter Simons, kon er blijven wonen. De heer B. de Kam uit Middelburg wist te melden dat in een school aan de Heren gracht, tegenover de Lambrechtstraat, dicht bij de Kazerne, voedsel werd bewaard. Tegen het eind van de oorlog werd het pand voortdurend bewaakt door Duitse militairen. De auteur van het artikel, de heer J. Braat, stuitte onlangs bij het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie te Amsterdam op een document dat de reactie van mevrouw J.C. van Helleman-Gilde uit Middelburg (zie De Wete, april 1996) extra interessant maakt. Het betreft een stuk getiteld: 'Anweisung für den Stützpunktkomman- danten von Vlissingen'. Op pagina 50003 staat onder het kopje 'Aanvullende verde-

de Wete | 1996 | | pagina 38