nader toegelicht door de penningmeester, de heer C.M. Dekker. c. Balans per 31 december 1995 De penningmeester geeft hierbij eveneens een toelichting. Het gevoerde financiële beleid wordt, onder dankzegging aan de penningmees ter, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie De heer I.M. van Houte deelt mee dat de boeken van de penningmeester in beste orde zijn bevonden. Hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. 6. Begroting 1996 Wederom een nadere uitleg van de pen ningmeester. De begroting wordt, onder dankzegging aan de heer C.M. Dekker, vastgesteld. 7. Beleid bestuur De voorzitter deelt mee, dat de Lesbrief Heemkunde Walcheren, een uitgave van de Werkgroep Lokale Geschiedenis Mid delburg in samenwerking met de Heem kundige Kring Walcheren, waarschijnlijk in juni a.s. gepresenteerd zal worden. Verwacht wordt dat de presentatie van het vijfde Veldnamenboek eind 1996 zal plaatsvinden. Vervolgens deelt zij mee, dat de bijeen komsten vanaf september a.s. zullen plaatsvinden in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Hiertoe is besloten na een aanbod van de bibliotheek. De Zeeuwse Bibliotheek is goed te bereiken met open baar vervoer, heeft een overzichtelijke zaal en beschikt over professionele apparatuur voor het vertonen van films, dia's, e.d. Het bestuur overweegt de toegang bij de lezingen te verhogen van 1,- naar 2,- omdat deze zaal aanmerkelijk duurder is. Het besluit hierover zal worden gepubli ceerd in De Wete van juli a.s. Er komt in ieder geval dit jaar geen contributieverho ging, om de drempel zo laag mogelijk te houden. 8. Verkiezing bestuursleden a. Aftredend en terstond herkiesbaar zijn mevrouw M.J. Daamen-van Houte en de heer C.M. Dekker. Er zijn geen tegenkan didaten, zodat deze bestuursleden herbe noemd worden. Mevrouw Daamen bedankt de leden voor het vertrouwen. b. Volgens de agenda zal afscheid geno men worden van de bestuursleden A.H. van Dijk en G.J. de Rooij. Daar beide heren deze avond niet aanwe zig zijn, zal dit afscheid plaatsvinden op de eerstvolgende bijeenkomst. 9. Benoeming kascommissie De heer I.M. van Houte is na twee jaar aftredend. Mevrouw W. Luttekes blijft aan als lid van de kascommissie. De heer J. Minet was dit jaar reserve, hij zal komend jaar zitting hebben in de kascommissie. 10. Afscheid van de heer J. Louwerse De heer Louwerse is jarenlang eindredac teur van De Wete geweest. Op zijn verzoek houdt de voorzitter het kort. Zij bedankt hem voor zijn jarenlange belangeloze inzet en laat als blijk van erkentelijkheid dit dankwoord vergezeld gaan van het gegraveerde HKW-glas, een enveloppe met inhoud en bloemen voor mevrouw Louwerse. De heer Louwerse zegt vervolgens dank voor de prettige samenwerking en heel blij te zijn met de

de Wete | 1996 | | pagina 44