beeld en geluid te realiseren kon de heer H.B.E. Warnaars uit Overveen zijn dia's vertonen. Sommigen vonden het jammer dat de ver toning beperkt bleef tot Middelburg, zij het dat we na de pauze een uitstapje maakten naar Veere, Zierikzee, Brouwershaven en Goedereede. We belandden zelfs even in Friesland. Belangwekkend is dat het in 1939 al voor particulieren mogelijk was om kleurendia's te maken. Gedurende de Mobilisatie ver bleef de heer Warnaars een week lang in onze hoofdstad. Hij was geboeid door de monumentale panden, met name aan de kaaien. Prachtige opnamen waren het resultaat. Een ontmoeting met de toenma lige burgemeester Van Walré de Bordes stelde hem, kort na de verwoesting van Middelburg in 1940, in staat unieke dia's te maken, onder meer vanuit de kapotge schoten Lange Jan. Het riep herinneringen op aan al het moois dat verdwenen is. Van het karakteristieke Entrepot, het Oostindi- sche Huis aan de Rotterdamse Kaai, is de toegangspoort aan het oorlogsgeweld ont snapt. De spreker zou graag willen weten waar dit poortje gebleven is: laat het De Wete weten! Recente beelden van Middelburg maken weer eens duidelijk hoe verantwoord de wederopbouw van de stad na de Tweede Wereldoorlog heeft plaatsgevonden. R. Rauwe-Labruyère Jubileummiddag HKW Op zaterdag 23 maart vierde onze kring haar 25-jarig bestaan met een feestelijke middag in de Zandput te Serooskerke. Het in Walchers kostuum gestoken bestuur De voorzitter van de Heemkundige Kring Wal cheren in gesprek met de Commissaris der Koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder (foto A.N.M. Damen verstrekte bij binnenkomst een feestpro gramma. Han van den Broeke en Sjaan Langebee- ke van de vereniging Het Walchers Cos- tuum waren de hele morgen bezig geweest de bestuursleden op de juiste wijze te (ver)kleden. De kostuums waren zeer gevarieerd en dateerden uit verschil lende periodes. De klederdracht van de dames was zeer statig en veelal kleurig. Het is dan ook geen wonder dat de vrou wen in die tijd 'de bloemen in het land schap' genoemd werden. Onze 'pronte baezinne', gekleed in de Nieuwlandse dracht, heette een volle zaal welkom. Hoewel niet precies is na te gaan wie de eerste leden waren, memoreerde zij de heren J.L. van Leeuwen en W.P. Roose. Zij zijn van grote betekenis voor onze vereniging geweest. De voorzitter van Het Walchers Costuum

de Wete | 1996 | | pagina 46