^0| 1§| jj Activiteiten Woensdag 11 september 1996 Op verzoek van de gemeente Veere orga niseert de Heemkundige Kring Walcheren in het kader van 'Veere 700' een extra lezing, die betrekking heeft op Veerse monumenten. De Veerse gemeentearchi varis, de heer P. Blom, zal een lezing met dia's verzorgen over de 'Maquette Veere in 1813'. Enkele jaren geleden is er in Veere een werkgroep opgericht met de bedoeling de situatie van Veere in 1813 (einde Fran se tijd) door middel van een maquette te reconstrueren. De maquette bestaat uit ongeveer 600 demontabele huisjes. De maquette is in juni jl. onthuld door Z.K.H. Prins Willem-Alexander. Na de pauze is er gelegenheid de opgestelde maquette te bezichtigen. Hervormde Kerk te Veere (naast de Grote Kerk), 20.00 uur. Zaterdag 21 september 1996 Buitenheemse excursie De jaarlijkse buitenheemse excursie zal dit keer naar België gaan en wel naar Sint Niklaas en omgeving. Na de koffie met Belgische koek in Sint Niklaas staat een rondrit door het Land van Waas op het programma, met een bezoek aan de Roosenberg Abdij te Waas munster en een bezoek aan een vlasbe werker te Stekene. Na de lunch (voor eigen rekening) wordt een stadskernwan deling in Sint Niklaas onder leiding van een gids gemaakt, met daarbij een bezoek aan de Sint-Nicolaaskerk (met kerkschat). Aan het eind van de middag wordt u gele genheid gegeven in Sint Niklaas zelf nog wat rond te kijken. Daarna vertrekken we richting Nederland om in de buurt van Hoogerheide het diner te gebruiken. We verwachten rond 21.30 uur weer bij de opstapplaatsen terug te zijn. De deelnemerskosten bedragen 70,- per persoon. In deze prijs is begrepen: - busrit - tweemaal koffie Belgische koek - rondrit Land van Waas met gids - stadswandeling Sint Niklaas met gids - alle toegangsprijzen - diner Alle andere uitgaven (lunch, drankjes, e.d.) zijn voor eigen rekening. Opstapplaatsen: - Vlissingen: 8.00 uur - Koudekerke: 8.10 uur - Middelburg: 8.15 uur U kunt u opgeven door overschrijving/stor ting van het verschuldigde bedrag op post gironummer 635276 t.n.v. J. den Hollander te Middelburg, onder vermelding van het aantal personen en de opstapplaats. Uw inschrijving dient uiterlijk 26 augustus a.s. binnen te zijn. Inschrijving geschiedt in volgorde van bin nenkomst; hierover wordt niet gecorres pondeerd. De deelnemers ontvangen van tevoren nog een bevestiging. Woensdag 25 september 1996 De Manteling en het herstelplan daarvan, het Zeeuws Biologisch Museum en de Hortus Zelandiae, de heemtuin bij dit museum, zijn het onderwerp van de lezing door de heer A.W. van de Hoef, directeur van het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapelle. De heer Van de Hoef zal zijn lezing verge zeld doen gaan van een videofilm en dia's. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 23 oktober 1996 De heer A. Wiggers, hoofd Zeeuws Docu-

de Wete | 1996 | | pagina 48