Ringrijden het Abdijplein Een jeugdherinnering Dit jaar is een traditie teruggekeerd op het Middelburgse Abdijplein, namelijk het ring rijden. Bij het bezoeken van dit evenement kwamen bij mij jeugdherinneringen boven. Als klein jongetje ging ik in de jaren dertig met mijn moeder meekijken naar het ring steken op het Abdijplein. Mijn vader was in die tijd een vaste deelnemer en hij behoor de toen tot de betere rijders. Hij won in 1933 de zilveren wisselbeker, die in 1922 door koningin Wilhelmina was geschon ken. Deze beker werd zijn eigendom. De vorige beker die door koningin Wilhelmina was geschonken, was in 1921 in eigen dom gewonnen door P. Brasser, de latere voorzitter van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging. In 1936 won vader de beker van de oud-voorzitter van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, H.J.G. Hartman. De ringrijderij was toen nog niet zo geor ganiseerd als nu. Op veel dorpen werd er echter op bepaalde dagen of feesten de ring gestoken. Het hoogtepunt was toen - en is nu nog - de wed strijd om de koninklijke beker. Na de oorlog is het ring rijden verplaatst naar het Molenwater, als gevolg van de verwoes ting van de Abdij en door het toenemend aantal deelnemers. Zover mijn herinnering strekt, heeft mijn vader vanaf de tijd dat hij op Biggekerke woonde op hetzelfde paard ringge- stoken. Dit paard was eigendom van mijn grootvader van moe ders kant, Abraham Janse, destijds boer op P. Dingemanse rijdt op zijn paard met de door hem op 31 augustus 1933 gewonnen beker over de Markt te Middelburg (1934)

de Wete | 1996 | | pagina 11