Laat het De Wete weten De Wete weet het De heer A. Dingeman- se, die ons in deze Wete zijn jeugdherin nering aan het ringrij- den in Middelburg heeft verteld, vraagt wie op de foto bij zijn artikel op pagina 9 de meest rechtse ringrijder is. Ook vraagt hij zich af waar de beker is gebleven die koningin Wilhelmina in 1934 heeft geschonken en die in de roulatie is geweest tot aan de oorlog. De beker die zij na de oorlog heeft geschonken, is nog steeds in roulatie. Is er wellicht een beker loos tijdperk geweest? Uw reactie kunt u doorgeven aan de redactie. Een aantal reacties ontvingen wij op de vraag waar de boomkwekerij van F.A. Hansen was gevestigd. De heer K. Kareis uit Middelburg kon, met hulp van de heer B. Leijnse, precies aan geven waar dit bedrijf had gestaan, name lijk aan de Schroeweg te Middelburg, kort achter de Segeerssingel, op de plaats waar nu Accountantskantoor Rijkse is gevestigd, naast de Sociale Verzekerings bank. De fotograaf stond met zijn rug naar de stad. De bomenrij links is de grens van Veldzicht, tot voor kort ook een boomkwe kerij. De heer J. den Hollander, ook uit Middel burg, wist te vertellen dat de boomkwekerij zelf was gelegen bij het voormalige haven kanaal langs de Nieuwlandseweg en wel aan de achterzijde van het oudste deel van de Algemene Begraafplaats tot waar nu aan de Westelijke Oude Havendijk 'de bebossing' weer begint. De heer Den Hollander: Toen ik in 1939 aan de Schroeweg kwam wonen, stond de schuur, links op de foto, er niet meer. In plaats daarvan stond er een woning die bewoond werd door J. van Almkerk, eerst wijkagent, daarna rechercheur bij de Gemeentepolitie te Middelburg. Mijn vader, die praktisch zijn hele leven in het gedeelte van Middelburg 'achter het station' gewoond heeft, wist me te vertel len dat de woning naast de reeds genoem de schuur bewoond werd door de eigenaar van de boomkwekerij, de heer F.A. Han sen. Hij herinnert zich nog goed dat de heren A. Puijpe, W. Gideonse (beiden wonende aan de Schroeweg) en de heer Vos, wonende aan de Oude Vlissingse- weg, in de boomkwekerij werkzaam waren. Het huis waar de eigenaar in gewoond heeft, werd later bewoond door de familie Schonis. De heer N. Schonis was ijzer- vlechter. Het huis met schuur, het derde van links, werd in eerste instantie gebruikt als bedrijfsgebouw van de kwekerij. Ik her inner me zelf nog dat er op het dak - door gebruik van verschillende dakpannen - het woord 'boomkwekerij' stond. Dit bedrijfsge bouw werd van 1939 tot 1950 bewoond door de heer A. Wattel, met vrouw en twee dochters. Wattel was boer. Hij had, vol gens mijn vader, het gebouw laten verbou wen tot woonhuis annex boerenschuur. De foto kan hoogstens in het begin van de jaren twintig genomen zijn. De oudste

de Wete | 1996 | | pagina 37