Inhoudsopgave 1 25 jaar Heemkundige Kring Walcheren Van de redactie Als het kindje binnenkomt... 25 jaar De Wete 'Vreugdevol het glas geheven.' Bespiegelingen rond de herindeling van Walcheren Ringrijden op het Abdijplein. Een jeugdherinnering Veere en de walvisvaart. Waarom hangt er een walviskaak aan een Veerse muur? De Maisbaai te Middelburg. De herkomst van de naam? Walcherse walvissen De terugkeer van Schoneveld? Over kreukels en klappers. Walcherse namen voor zeeorganismen Een aanbouw aan de 'Bomvrije'. De Vlissingse Gevangentoren bedreigd Walcheren in woord en beeld. De Bellinkbrug in Middelburg Nieuwe uitgaven, 'k heleze Laat het De Wete weten De Wete weet het Reacties Bijeenkomsten Activiteiten Feiten en mededelingen Nieuwe leden 2 Jan Louwerse2 Jan Zwemer5 A. Dingemanse 9 C. Leeman 11 Cornells Sanderse18 Lineke van den Bout20 Robbert Jan Swiers 24 Henk Remijn27 W. Dekker 30 F.A. Broeksma 31 Marco Evenhuis, Leo Hollestelle 34 35 35 37 40 41 42 45 Dit feest hebben we in maart uitbundig gevierd en in november hopen we dat nog eens dunnetjes over te doen. Het bestuur wilde alle leden - ook zij die nooit of zelden naar een bijeen komst kunnen komen - in de feestvreugde laten delen. Vandaar dat u bij deze Wete als feestcadeautje een verjaardagskalender met Walcherse tekeningen vindt. Deze zijn van de hand van enkele leden die zo vriendelijk waren werk voor de kalender af te staan. Daar zijn we hen zeer dankbaar voor. Frans Broeksma en Riet Rauwe hebben de tekeningen geselecteerd en de produktie begeleid; een heel karwei dat ook onze dank verdient. We hopen dat de kalender vele jaren voor de leden een band met onze Kring zal vormen.

de Wete | 1996 | | pagina 3