cfC\ Van de redactie Als het kindje 1^63 binnenkomt. 25 jaar De Wete In de vorige Wete stelde de heer Leeman vast dat er in Veere vanaf het midden van de dertiende eeuw tot het jaar 1961, toen het Veerse Gat werd afgesloten, ononder broken sprake is geweest van visserij. De Veerenaren zochten het echter niet alleen dicht bij huis, in de Zeeuwse stromen, ook walvissen in de noordelijke zeeën waren voor hen niet veilig. De heer Leeman besteedt in deze Wete aandacht aan de walvisvangst die in de zeventiende eeuw vanuit Veere werd beoefend. In een vol gende Wete zal hij ons over de oesterteelt in het Walcherse stadje vertellen. In dit nummer meer over walvissen. Niet alleen Veere hield zich met de walvis vangst bezig, ook vanuit Middelburg wer den schepen voor de walvisjacht uitge reed. Heel Walcheren heeft iets met dit zoogdier, zoals blijkt uit de bijdrage van Lineke van den Bout. In de afgelopen eeu wen is een aantal van deze grote dieren op de kust aangespoeld. Op 1 januari 1997 vindt een gemeentelijke herindeling op Walcheren plaats. Arnemui- den komt bij Middelburg en de andere vijf plattelandsgemeenten vormen samen de nieuwe gemeente Veere. We hebben Jan Zwemer bereid gevonden om zijn kijk op deze belangrijke gebeurtenis te geven, uiteraard met een historische achtergrond. Na vele jaren 'Dijkjes' is onze 'dijkwerker' Ad van Dijk gestopt met zijn bespiegelen de bijdragen over bijzondere zaken en gebeurtenissen in ons heem. In de Wete van april heeft u zijn laatste bijdrage kun nen lezen. Jan Louwerse, die vorig jaar stopte met zijn werk als eindredacteur, schreef in het kader van ons jubileumjaar een beeldende bijdrage over de elk kwartaal terugkerende klus om ons verenigingsblad samen te stellen. Zijn woorden zijn ons als redactie uit het hart gegrepen. Ook wij ervaren elke keer weer hoe intensief het lezen, beoor delen en redigeren van de ingezonden artikelen is. Maar ook wij hebben er plezier in en zijn blij met de grote hoeveelheid kopij die we elke keer weer ontvangen. Hopelijk beleeft u ook aan dit 'kindje' veel plezier. Leo Hollestelle In al de jaren die ik meegewerkt heb aan de totstandkoming van De Wete, heb ik vaak het idee gekregen dat er heel wat keren is gejuicht ais het Wete-kind de huiskamer binnenkwam. Met ongeduld en spanning wordt ons lijfblad tegemoet ge zien, vol verwachting hoe het kind eruitziet. Maar wie een tijdje in die kraamkamer meewerkt, weet dat er hard gewerkt moet worden voor het blad schoon en wel op uw

de Wete | 1996 | | pagina 4