Feiten en mededelingen Supplement krantenknipsels collectie- Van Wallenburg Zoals reeds vermeld in het jaarverslag 1995, gepubliceerd in de juli-Wete, is het restant kranteknipsels van de collectie-Van Wallenburg geïnventariseerd. Deze inven tarisatie zal eind dit jaar als supplement van de serie Zeeuwse historie in krante knipsels in drukvorm verschijnen. Geïnteresseerden kunnen deze catalogus uitsluitend schriftelijk bestellen bij de pen ningmeester van de HKW, de heer C.M. Dekker, Singel 296, 4381 VM Vlissingen. De prijs bedraagt 25,- per exemplaar, exclusief verzendkosten. Ook de reeds verschenen catalogi in de serie Zeeuwse historie in kranteknipsels zijn nog op bestelling verkrijgbaar. De prijs hiervan is eveneens 25,- per exemplaar, exclusief verzendkosten. Geïnteresseerden kunnen exemplaren hiervan eveneens schriftelijk bestellen bij de penningmeester, onder vermelding welk deel men wenst te ontvangen: deel 1 - Walcheren; deel 2 - Noord- en Zuid-Beve land; deel 3 - Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgisch West-Vlaanderen; deel 4 - Noord- Zeeland (Schouwen-Duiveland, Sint Phi- lipsland en Tholen) en Goeree-Overflak- kee; deel 5 - Zeeland algemeen en Bel gisch Oost-Vlaanderen. van de Wet op de basisvorming (1 augus tus 1993) staat 'de geschiedenis van de eigen omgeving' op het lesrooster. Sporen uit het verleden van het Walcherse landschap, zo luidt de titel van de lesbrief, bestaat uit vier hoofdstukken. Het eerste hoofdstuk behandelt het landschap, zowel het natuur- als het cultuurland, het tweede behandelt de verdedigingswerken op Wal cheren, vanaf de Karolingische tijd tot en met de Tweede Wereldoorlog, het derde de steden Middelburg en Vlissingen en het vierde hoofdstuk de infrastructuur en het toerisme. De 'rode draad' in de lesbrief wordt gevormd door een schoolklas die tochten maakt over Walcheren. Verschillende men sen geven hen uitleg bij de dingen die ze onderweg tegenkomen: de overblijfselen van de burg van Oost-Souburg, fort Ram- mekens, Middelburg en Vlissingen, het Kanaal door Walcheren en de spoorweg. In Domburg zien ze hoe deze plaats zich van een mondain kuuroord ontwikkelde tot een toeristische trekpleister. De lesbrief geeft op een speelse manier inzicht in het rijke verleden van ons heem. Het boekwerk is alleen verkrijgbaar voor de scholen voor voortgezet onderwijs op Walcheren, al zal menig andere inwoner van Walcheren de lesbrief willen lezen. Sporen uit het verleden van het Walcherse landschap In juni jl. werd het eerste exemplaar van een bijzondere lesbrief voor de basisvor ming van het Voortgezet Onderwijs gepre senteerd. Deze lesbrief is een gecombi neerde uitgave van de Werkgroep Lokale Geschiedenis Middelburg en de Heemkun dige Kring Walcheren. Sedert de invoering West-Souburg Sinds 2 oktober jl. houdt een aantal West- souburgse amateur-historici iedere eerste woensdag van de maand een bijeenkomst om de kennis van de rijke historie van het dorp te vergroten. Tevens wordt getracht om op deze manier tot de oprichting van een 'Oudheidkamer Aldegonde' te komen. Voor het Marnixjaar 1998 wil men namelijk

de Wete | 1996 | | pagina 44