een permanente tentoonstellingsruimte ingericht hebben in de bunker op het Mar- nixplein te West-Souburg. Een ieder die geïnteresseerd is in lezin gen, diapresentaties en dergelijke over de geschiedenis van het dorp en eventueel wil helpen met de totstandkoming van de Oudheidkamer, is iedere eerste woensdag van de maand van 20.00 tot 22.30 uur van harte welkom in sociaal-cultureel centrum Het Bolwerk aan de Lindeijerlaan 8. Meer informatie bij de heer Ko Deij, telefoon 0118-466725. Boek Duizend jaar Walcheren Veel leden die via de folder in De Wete van januari jl. het boek over de geschiede nis van de Polder Walcheren hebben besteld, hebben bestuur en redactie van de HKW opgebeld met de begrijpelijke vraag waar het boek toch blijft. Helaas konden wij daarop geen antwoord geven. Alle intekenaren hebben ten slotte van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen een brief ontvangen. Het boek zal in november uitkomen. Cursus Genealogie voor gevorderden Het onderzoek naar voorouders, genealo gie, is meer dan alleen het zoeken naar geboorte-, huwelijks- en overlijdensdata. Deze gegevens zijn wel het belangrijkste als het gaat om het traceren van het bestaan van voorouders, maar zij hebben in het verleden veel meer gedaan: een perceel grond of een huis gekocht of ver kocht, in aanraking geweest met justitie, een grote of kleine erfenis nagelaten, belasting betaald en ga zo maar door. Het Rijksarchief in Zeeland organiseert samen met de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus Genealogie voor gevorderden. Als u meer over uw voorouders te weten wilt komen, dan leert u met deze cursus waar u moet zoeken. In vijf lessen wordt u vertrouwd gemaakt met andere archiefbronnen. In de eerste les wordt de methodiek van het archief onderzoek behandeld, waarbij onder meer wordt verteld hoe u de verschillende archieven kunt vinden. In de overige les sen worden belangrijke archiefbestanden behandeld, zoals de rechterlijke en nota riële archieven, het Kadaster en de Zeeuwse Rekenkamer. Plaats: Rijksarchief in Zeeland, Sint Pieter straat 38, Middelburg. Aanvang: maandag 13 januari 1997, 19.30 uur. Duur: vijf avon den van 19.30 tot 21.30 uur. De cursus kost 100,-. Leden van de Heemkundige Kring Walcheren betalen 75,-. U kunt zich voor deze cursus opgeven bij de ZVU, Spanjaardstraat 51, 4331 EP Mid delburg, tel. 0118-634800. Tweede Walcherse vertelavond In samenwerking met de Zeeuwsche Ver- eeniging voor Dialectonderzoek wordt op dinsdag 26 november de Tweede Walcher se Vertelavond georganiseerd in gebouw De Zwaan in Oost-Souburg. Aan deze opvolger van de succesvolle vertelavond van vorig jaar in Biggekerke zullen naast enkele minder bekende vertel lers onder anderen Jan Zwemer en Engel Reinhoudt hun medewerking verlenen. In de zaal zal ook een uitgebreide Zeeuwse boekenstand aanwezig zijn. Het programma begint om 20.00 uur, ter wijl de zaal reeds om 19.30 uur open zal gaan. De toegang bedraagt 6,-. Meer

de Wete | 1996 | | pagina 45