informatie over de vertelavond is te verkrij gen via telefoonnummer (0118) 471785. 35 jaar Veerse Gatdam De redactie van De Wete ontving van de heer A. Friedhoff uit Maarssen foto's van dia's van Walcheren die hij in het begin De doorlaatcaissons liggen klaar om te worden afgezonken van de jaren zestig heeft gemaakt. In de juli-Wete is een door hem gemaakte foto opgenomen bij het artikel over 700 jaar visserij in Veere. Ook de afsluiting van het Veerse Gat heeft hij gefotografeerd. Dit jaar is het precies 35 jaar geleden dat de dam in het 2900 meter brede vaarwater tussen Walcheren en Noord-Beveland werd voltooid. Met de aanleg ervan werd in 1958 een begin gemaakt. In april 1961 werd met het plaat sen van zeven doorlaatcaissons bij Vrou wenpolder de laatste fase uitgevoerd. In totaal werd er in de Veerse Gatdam onge veer 7,5 miljoen kubieke meter zand ver werkt. Het gebied rond de dam groeide uit tot een echte recreatievoorziening. Aan de zeezijde nam het oppervlak aan strand toe, terwijl aan de zijde van het Veerse Meer een uitstekende gelegenheid ont- De nieuwe dam, gezien vanuit de kant van Vrouwenpolder richting Noord-Beveland, op de plaats waar de doorlaatcaissons op 24 april 1961 werden afgezonken stond om met boot of surfplank het water op te gaan. In 1993 is de dam aan de landzijde opgespoten met zand, waarna het werd beplant met helm. Dit was de goedkoopste manier om de scheurende asfaltbekleding te beschermen. In de win ter van 1995/'96 zijn de parkeervoorzienin gen langs de doorgaande weg naar Noord-Beveland uitgebreid.

de Wete | 1996 | | pagina 46