^Programma voorde Feestavonden van de Buurtvereniging -NIEUW-MIDDELBURG" op Woensdag 21 Januari en Donderdag 22 Januari 1953 in het Schuttershof MET DE REVUE QQreufyde -k door onze Toneelgroep en begeleid door ons Buurtorkest o. 1, v. Frans Bliek Algehele leiding J. M. JELLEMA zelfs een koppel zwanen ten geschenke. Het bestuur droeg dat op zijn beurt weer over aan de gemeente, waarna de zwanen een plekje kregen in de Veerse vest. Een kleine bron van inkomsten vormden verder de advertenties van buurtwinkeliers in het clubblad en op de achterkant van het feestprogramma. Het bestuur vergaderde één keer per maand bij een van de bestuursleden thuis. De ledenvergadering was één keer per jaar, meestal in de bovenzaal van de Schouwburg. De vroegere secretaris daar over: 'Dat waren pittige vergaderingen; vooral tijdens de rondvraag werd nogal eens stevige kritiek op het beleid naar voren gebracht.' Over de eerste jaren van de buurtvereni ging (1947-1950) is niet veel bekend, eerst in de jaren vijftig komt zij beter in beeld. Onder leiding van het energieke bestuurs- trio Bostelaar (voorzitter), Bakker (secreta ris) en Van der Koorde (penningmeester) wist 'Nieuw-Middelburg' zich te ontwikke len tot een der toonaangevende buurtver enigingen van Middelburg. Men ontplooide allerlei activiteiten, waarvoor volop belang stelling bestond. Allereerst kunnen de maandelijkse con tactavonden genoemd worden, die in het seizoen (september tot en met maart) wer den georganiseerd. Men nodigde sprekers uit voor een lezing, bijvoorbeeld dr. Ter Bals, die sprak over reuma, de heren Bal- lintijn en De Kok over de PZC, gemeente ambtenaren, kortom allerlei personen ver leenden hun medewerking. Ook maakte men gebruik van door diverse ambassa des ter beschikking gestelde films. De con tactavonden werden gehouden in de gym zaal van Kinderzorg. Dan was er de reisvereniging, die één keer per jaar een dagtocht met een bus organi seerde. Uitgezwaaid door familieleden ver trok men omstreeks zes uur in de ochtend bij de eendenvoederplaats Zacharias Jan- senstraatA/eersesingel om pas 's avonds laat terug te keren. Jonge damesleden konden één keer per week in Kinderzorg meedoen aan gymnas tieklessen. Er was een volleybalclub onder leiding van Karei Holster en een wandel club waaraan verscheidene pupillen van Kinderzorg deelnamen. De meer muzikaal aangelegde leden konden lid worden van de mondharmonicaclub 'De Chromonicas'. Voor al deze activiteiten moest een kleine bijdrage worden betaald. Ook aan de jongste kinderen werd gedacht. Voor hen werd bijvoorbeeld op de Tweede Paasdag op Modderoord (bij de Nadorstweg) een wedstrijd eierenzoeken georganiseerd. Dit gebeurde onder leiding van Jobse, muzikaal begeleid door ONDA. Rond Sint-Nicolaas werd voor de kinderen een gezellige middag georganiseerd,

de Wete | 1997 | | pagina 20