waarbij natuurlijk de Sint op bezoek kwam. Belangrijk was ook de Koninginnedagvie ring. Het feest daarvoor kwam tot stand onder supervisie van de Koninklijke Ver eniging 'Uit het Volk - Voor het Volk', in nauwe samenwerking met de buurtvereni ging. Het door deze verenigingen opge stelde programma werd tevens opgeno men in het officiële feestprogramma. Afgevaardigden van buurtverenigingen hadden zitting in het bestuur van 'Uit het Volk - Voor het Volk'. Namens Nieuw-Mid- delburg was dat eerst P. Bouwman, later de toenmalige voorzitter Bostelaar. In over leg met die afgevaardigden wees het bestuur van 'Uit het Volk - Voor het Volk' onder andere aan de buurten een muziek korps toe. Ook gingen bestuursleden op Koninginnedag kijken naar de in de buur ten georganiseerde festiviteiten. Nieuw-Middelburg was op Koninginnedag meestal aanwezig bij de in de ochtenduren gehouden optocht door Middelburg, bij voorbeeld met 'De Chromonicas'. De klein tjes konden 's avonds meelopen in de door 'Uit het Volk - Voor het Volk' georganiseer de lampionoptocht. Hoogtepunt voor de Nieuw-Middelburgers vormde de jaarlijkse feestavond. De leden keken hier reikhalzend naar uit en de deel nemers werkten er met groot enthousias me aan. Al in juni begonnen de voorberei dingen. In het programma waren meestal enkele sketches opgenomen. Het bestuur vroeg een aantal ter inzage bij Smolders, handel in feestartikelen op de Vlasmarkt, later bij Outermans in de Lange Delft, nog later bij een firma in Holland. Aan de hand van de tekst bepaalde men of voldoende rolgeschikte mensen beschikbaar waren; zo ja, dan werd een definitieve bestelling geplaatst. Muziek en dansjes werden overgelaten aan de bekende Middelburgse musicus Baby den Toonder. Onder zijn leiding werd het buurtorkest geformeerd in de volgende samenstelling: Baby den Toonder, orkest leider/piano; Adriaanse, drums; Frans de Bruijn, viool; Frans Bliek, trompet; Ko Kempe, accordeon; Janse, contra-bas; Polfliet, saxofoon; Verhage, viool; De Nood, trompet; mevrouw Florisse, cither. Naarmate de tijd vorderde, namen ook de voorbereidingen toe. In de garage van Sukkel aan de Rouaansekaai werden onder leiding van schilder Bram Carol de De deelnemers aan de revue 'Walcheren herre zen', opgevoerd op 18 en 19 oktober 1956 in het Schuttershof te Middelburg (coll. Bakker)

de Wete | 1997 | | pagina 21