ting. De uitvoering werd gehouden in het Schut tershof aan de Vlas decors geschilderd. Kostuums werden bij de leden thuis gemaakt van op de markt gekochte stof. In speciale gevallen werden kostuums gehuurd bij een bedrijf in Breda. De repetities vonden meestal plaats in zaal Mercurius aan de Koepoortstraat. De orkestleden oefenden ook wel bij de heer Janse in de Leliestraat. Andere leden droegen hun steentje aan de revue bij door bijvoor beeld papieren rozen te maken of men ging langs de middenstand om prijzen te vragen voor de te houden verlo- programma van goed gehalte; iets goeds op amateurkleinkunstgebied.' Voor deze uitvoeringen werden altijd twee uitnodigingen verzonden aan het bestuur van zusterverenigingen, en aan de leden van het gemeentebestuur. Meestal werd aan deze uitnodigingen gevolg gegeven. In 1953 woonde bijvoorbeeld wethouder Jasmijnstraat, jYiiddetkurg markt, 's Woensdags was daar de generale repetitie, op donderdag en vrijdagavond trad men op voor de leden, 's maandags avonds voor de bejaarden. Onder diverse titels als 'Volop Vreugde' (1953), 'Zoek op z'n tijd wat vrolijkheid' (1954), 'Voor elk wat Wils' (1956), 'Om en Om' (1957) werd een gevarieerd program ma gebracht van sketches, zang, muziek, dans, humor, clowns enz. In 1956 was een van de onderdelen van het programma zelfs een revue over Walcheren, onder de titel 'Walcheren herrezen', geschreven door de heren Bakker en Bostelaar. Alle deelnemers gingen daarbij in Walchers kostuum gekleed. In 1957 werd de finale gevormd door hoogtepunten uit de operet te 'lm weissen Rössl'. In vrijwel alle gevallen uitte de PZC zich op lovende wijze: 'Vlotte, vrolijke revue; Berenpas de feestavond bij. De avonden werden traditioneel besloten met een bal tot 4 uur onder leiding van buurtbewoner Geers. Uit de leden was het verzoek naar voren gekomen om iets voor de kinderen te doen. Het bestuur pakte dit op en stelde het bij de gemeente Middelburg aan de orde. Die wees op haar beurt een stuk grond toe, waarop door een aantal vrijwilli gers aan de Nassaulaan een speeltuin werd aangelegd. Toen dat eenmaal was gebeurd, werd ook het verlangen naar een eigen clubgebouw sterker. Om daarvoor geld bijeen te bren gen werd onder andere in juni 1958 op het Zusterplein een driedaagse bazar gehou den. Ook werd door een aantal leden op

de Wete | 1997 | | pagina 22