diverse plaatsen op Walcheren opgetre den, men ging zogezegd op tournee. De opbrengst was bestemd voor de bouw van het clubhuis, eveneens aan de Nassau- laan bij de huidige sportvelden. De aannemer die de huizen aan deze straat bouwde, legde de fundering, de leden metselden en timmerden daarna een gingen. Die bleef in het geval van Nieuw- Middelburg beperkt tot het lenen van enke le attributen van bijvoorbeeld de buurtver eniging Veerseweg/Dampoort en een gezamenlijke Sint-Nicolaasviering van de Nieuw-Middelburgse kinderen met die uit de Laan van Nieuwenhove/Nadorstweg. Verder werden, zoals al vermeld, voor de jaarlijkse uitvoering aan alle zusterverenigingen vrijkaarten gezonden. In de jaren zestig kreeg de buurtvereniging Nieuw-Middelburg het moeilijk. Televisie en het bezit van een eigen auto eisten steeds meer aandacht van de leden op. De belang stelling voor de diverse activiteiten nam daar door sterk af. Een clubhuis in elkaar. Op feestelijke wijze werd het door wethouder Berenpas ge opend. Om het contact met de leden te onderhou den beschikte men over een eigen krantje, 'De Buurtschakel', dat gemiddeld één keer per kwartaal verscheen. Ik heb nog een exemplaar uit 1959 in mijn bezit. Behalve de diverse mededelingen is het leuk de advertenties te lezen zoals: 'Elke klant zegt ten langen leste, Brood en Banket van Bakker Melse is 't Allerbeste' (Bakkerij Melse, Leliestraat 8), of 'Weest niet te trie stig, koopt uw textielbenodigdheden bij Priester, Kon. Julianastraat 29. Wij ver strekken Midzabonnen.' Rest nog een enkel woord te wijden aan de samenwerking met andere buurtvereni tfozesfrcrat, jYïiddelburg beschrijving van deze achteruitgang valt ech ter buiten het tijdsbestek van dit artikel. Jules Braat Geraadpleegde bronnen: - Diverse documenten uit eigen bezit. - Gesprekken met de lieren J. Bakker en J.H. Bostelaar, resp. voormalig secretaris en voorzit ter van de buurtvereniging Nieuw-Middél- burg. - Zeeuws Documentatiecentrum Middelburg, Provinciale Zeeuwse Courant.

de Wete | 1997 | | pagina 23