Laat het De Wete weten schillende kanten wordt benaderd, was echter niets zo ingrijpend en vernietigend als het jaar 1944. Of zoals voorzitter H.F. Lantsheer het op 12 oktober 1945 uitdruk te, op een vergadering van het polderbe stuur, 'gehouden onder de droevigste omstandigheden, die zich voor de polder ooit hebben voorgedaan en ook wel zullen voordoen.' Duizend jaar Walcheren. Over gelan den, heren en geschot, over binnen- en buitenbeheer. Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, deel 8. Middelburg 1996. 227 pp., prijs 65,-. Tiny Polderman Kaart van Walcheren De heer A. Barentsen uit Middelburg stuit te op een kaart van Walcheren, waarop kleine vierkantjes staan getekend, genum merd van 1 t/m 319. De nummers slaan op boerderijen en buitenplaatsen. Linksonder staan de wegen op Walcheren vermeld met hun lengte in kilometers. Waarschijn lijk hoort er bij de kaart een beschrijving, al dan niet in de vorm van een boekwerkje, waarin de nummers worden verklaard. De kaart vermeldt geen jaartal, maar dateert vermoedelijk uit de jaren twintig of dertig van deze eeuw. De vraag van de heer Barentsen is: 'Wie kent deze kaart en de bijbehorende beschrijving?' U kunt uw reactie doorgeven aan de redactie. Schilderij kasteel Aldegonde De Vrienden van Oudheidkamer Aldegon de zijn op zoek naar een schilderij, dat door de heer G. Luteijn is gemaakt en het kasteel Aldegonde te West-Souburg voor stelt. Hij heeft dit schilderij gemaakt naar een afbeelding uit het jaar 1607, voorko mende in Merkwaardige kastelen in Neder land, tweede deel, door J. van Lennep en W.J. Hofdijk. Luteijn heeft dit schilderij in 1952 geschon ken aan de gemeente Oost- en West-Sou burg. Het kreeg een plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De Oudheidkamer wil graag dit schilderij exposeren in het kader van de Marnixherdenking in 1998. Na de gemeentelijke herindeling van 1966 werd het voormalige Souburgse gemeen tehuis voor verschillende doeleinden gebruikt. Aanvankelijk hing het schilderij nog steeds in de voormalige raadszaal,

de Wete | 1997 | | pagina 34