naar Guicciardini schrijft Gargon op een andere plaats (p. 170) dat Schooneveld in de Middeleeuwen aan de Wielingen lag en een heerlijkheid en goede stad was, mogelijk Oud-Westkapelle. Walcherse walvissen De heer J.H. Midavaine uit Veere heeft ook een reactie op het artikel van Lineke van den Bout over Walcherse walvissen in de vorige Wete. Op pagina 21 schrijft zij: 'Bij de (gewone) vinvis die in 1910 van Burghsluis naar Veere werd gesleept, is in ieder geval geen sprake van baleinen'. De heer Midavaine beschikt over een foto die het tegendeel bewijst. De foto is geno men op de binnenplaats van Koffiehuis 'De Vriendschap' van Leonardus J. Goeman. Het gezelschap dat hierop staat, met onder meer Goeman en zijn vrouw (uiterst rechts), poseert bij viskorven met walvis baleinen. De foto is als briefkaart door Willem A. Goeman, zoon van de koffie huishouder, op 3 juni 1910 toegezonden aan zijn broer Pieter J. Goeman, die stu deerde aan de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. 'Met zekerheid kunnen we aannemen dat dit de baleinen zijn van de met de Pink sterdagen 1910 in de haven van Veere gelegen vinvis,' aldus de heer Midavaine. Bellinkbrug te Middelburg De heer C.M. Bierens uit Lewedorp weet als reactie op 'een voortreffelijke tekening en een interessant verhaal van de Bellink brug' van Frans Broeksma (De Wete, okto ber 1996) te vertellen dat in de winter van 1941/'42 op het huis aan de Kinderdijk of misschien het huis aan de Korendijk - in ieder geval recht tegenover de Bellinkbrug - een bom is gevallen die het leven heeft gekost van twee kinderen van de familie Zandstra. De heer Bierens: 'Ik reed in het donker met een vriend op de fiets van Nieuwdorp

de Wete | 1997 | | pagina 38