Reacties Links: gevelreclame Penninghoek 19. Dit nu verdwenen pleisterwerk reclametableau vormde een van de laatst overgebleven vroeg-twintig- ste-eeuwse gevelreclames. Vermoedelijk dateert deze geschilderde reclame met Art Déco-motie- ven uit de jaren twintig (foto Johan Sinke). deze dan ook meenemen in de inventari satie van het huisnamenproject. In een volgende Wete wil hij terugkomen op Rechts: hedendaagse reclame aan de Lange Delft. Reclamevoering die begin deze eeuw gebruikelijk was, is tegenwoordig een bijzon derheid en is te prefereren boven lichtreclame (foto Jaap van Wallenburg). bestaande en verdwenen gevelstenen. Uw reacties kunt u doorgeven aan de redactie. Bespiegelingen bij de herindeling De heer J.H. Midavaine uit Veere trof een onjuistheid aan in het artikel van Jan Zwe- mer over de herindeling op Walcheren (De Wete, oktober 1996). Volgens Midavaine is er geen sprake geweest van het feit dat de Veerenaren minister Toxopeus tijdens een diner zouden hebben omgepraat om Vrou wenpolder bij Veere te voegen. De gemeente Veere wilde noch Serooskerke, noch Vrouwenpolder erbij hebben. Hoe het, volgens de heer Midavaine, komt dat uiteindelijk toch Vrouwenpolder en Veere samen zijn gegaan, blijkt uit het vol gende citaat uit het boek Drie ambtsperio des en een staartje van de Veerse oud burgemeester jhr. I.F. den Beer Poortu- gael: 'De gemeente Oost- en West-Sou burg zou bij Vlissingen gevoegd worden en Vrouwenpolder bij Domburg, tezamen met Oostkapelle. Dit zette kwaad bloed zowel bij Souburg als bij Vrouwenpolder en dat is de reden dat B. en W. van Vrou wenpolder belet vroegen bij ons college om de zaak nog eens door te praten. Lie ver, veel liever wilde Vrouwenpolder bij

de Wete | 1997 | | pagina 36