Herinneringen aan... Woensdag 26 februari 1997 'Hervorming op Walcheren' is het onder werp van de lezing die mevrouw dr. C. Rooze-Stouthamer uit Ellewoutsdijk deze avond zal houden. Centraal staat de perio de tot 1572, de tijd waarin de oudste doperse en calvinistische gemeenten ont stonden, de tijd van beeldenstorm, geloofsvervolging en massale vlucht. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Woensdag 26 maart 1997 Deze avond zal dr. D.J. Wolffram uit Alme- re een lezing met dia's houden over het onderwerp 'Walcherse boeren in de Noordoostpolder'. Van 1947 tot 1962 kre gen 1466 landbouwers en 94 fruittelers een bedrijf toegewezen in de Noordoost polder. Niet minder dan een kwart van hen was afkomstig uit Zeeland. Van de Zeeuw se boeren in de Noordoostpolder vormden de 118 boeren uit Walcheren de opvallend ste groep. Tijdens deze lezing wordt onder meer ingegaan op de achtergronden van hun komst naar de Noordoostpolder. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20,00 uur. Woensdag 23 april 1997 Op deze avond vindt de jaarvergadering plaats. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen als altijd onder meer de volgende punten aan de orde: jaarverslagen van secretaresse en penningmeester, verslag kascommissie, begroting en beleid bestuur en (her)benoeming van bestuursleden. In De Wete van april a.s. vindt u een uitge breide agenda. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. WLVvG H.G.J. de Meij Op 18 september 1996 overleed te Veere een van de oprichters van onze vereni ging, de heer H.G.J. de Meij, op 84-jarige leeftijd. Hij was vernoemd naar de toen malige Serooskerkse huisarts Van den Bosch. Henk de Meij heeft veel voor de Heemkun dige Kring Walcheren gedaan. In het derde nummer van De Wete staat vermeld dat hij het vignet ontworpen had. Nog steeds siert dit ons blad, zij het in een enigszins gewij zigde vorm. Die verandering leverde de redactie ooit een boze reactie op: 'Een belediging voor de ontwerper, en dan met zo'n gat bij Westkapelle'. Maar de heer De Meij vond het een verbetering en was blij dat het logo gehandhaafd bleef. Van 1978 tot 1982 verzorgde hij de rubriek 'Walcherse uutdruksels', een serie spreu ken die hij voor het grootste deel uit de mond van Zeeuwen optekende. Op zijn verzoek vulden andere leden deze serie aan. In oktober 1993 exposeerde hij met Joh. den Herder, de heer Rottier en Frans Broeksma Walcherse schilderijen in het voormalige Hotel Walcheren te Koudeker- ke. Zijn gezondheid liet hem niet toe de drukbezochte tentoonstelling te bezoeken.

de Wete | 1997 | | pagina 44