Feiten en mededelingen Op zoek naar vroeger: de geschiedenis van boerderijen op Walcheren Op Walcheren probeert een groep enthou siaste amateur-historici alles aan de weet te komen over oude boerderijen op het eiland. Wie woonden en werkten er de eeuwen door? Wat voor soort van land bouwbedrijf werd er uitgeoefend? En kun je die geschiedenis ook aflezen aan woon huis, schuren en erf? Vragen die voor de meeste boerderijen op Walcheren nog nooit uitputtend zijn beantwoord. Het onderzoek vindt plaats onder auspi ciën van de Stichting Regionale Geschied beoefening Zeeland. Als uitvalsbases fun geren de archieven in Middelburg, Veere en Vlissingen. De (landelijke) Stichting His torisch Boerderij-Onderzoek in Arnhem is bij het project betrokken. Het project zal heel graag nieuwe deelne mers verwelkomen. Enthousiasme en nieuwsgierigheid naar vroeger zijn daarbij belangrijker dan allerlei voorkennis. Hebt u serieuze belangstelling en lijkt het u wat om - in eigen tempo, maar wel als deel van een enthousiaste groep en onder des kundige begeleiding - mee te doen met wat al wel 'de grootste hobby van Neder land' is genoemd, aarzel dan niet om con tact op te nemen. U zult ontdekken dat WA(C speuren naar vroeger, in archieven, biblio theken en musea spannender is dan u denkt! Voor inlichtingen en aanmelding: Aad de Klerk, consulent regionale geschiedbeoe fening Zeeland, tel. 0118-638920 (maan dag, dinsdag, woensdagochtend). Uitslag quiz tweede jubileummiddag 16 november jl. Tijdens de tweede jubileummiddag was er wederom een quiz met tekeningen gemaakt door de heer Frans Broeksma. Deze tekeningen zijn in de loop der jaren allemaal gepubliceerd in De Wete. Met dank aan de heer Broeksma voor het gebruik van zijn tekeningen. Van de ongeveer driehonderd aanwezigen hadden ditmaal slechts zeven personen de quiz ingeleverd. Met zoveel heemkundigen in de zaal hadden wij toch wat meer 'kunde van het heem' verwacht! Degene met de meeste goede antwoorden (11 van de 14) was de heer Davidse uit Grijpskerke. Van harte gefeliciteerd! Hij heeft inmiddels een cadeaubon ontvan gen.

de Wete | 1997 | | pagina 46