ï!B\ QWH Van de redactie Kort voor het verschijnen van de oktober- Wete overleed Cornells Sanderse uit Mid delburg. In die Wete stond zijn laatste publikatie, waarin hij de melding van zijn vondst van de naamgeving van de Mais- baai in de door Kesteloo bewerkte stads rekeningen van Middelburg koppelde aan de suggestie dat deze naam mogelijk afkomstig is van Jan Mayeneiland. Sanderse was een gedreven amateur-his toricus, die regelmatig publiceerde in histo rische tijdschriften. Voor De Wete heeft hij niet zo veel geschreven. Hij was echter wel betrokken bij ons blad. We hebben in hem een eigenzinnige heemkundige verlo ren. tweede deel van zijn verhaal kunt u lezen in De Wete van april. Uit de reactie van de heer Terlouw op het artikel over de Walcherse walvissen kunt u lezen hoe intrigerend het stranden van deze dieren is en welke oorzaken hieraan worden toegedacht. De heer Braat schreef over een naoorlogs onderwerp: de buurtvereniging van de Mid delburgse wijk Nieuw-Middelburg geduren de de jaren vijftig. Een tijd waarin de men sen elkaar opzochten om samen allerlei activiteiten te ontplooien. Verder nog een verhaal over een dubieuze predikant die de Engelse Kerk in Middel burg in 1760 in moeilijkheden bracht. Wat is dat toch met Veere? Afgelopen jaar stond de 700-jarige geschiedenis van het stadje in de belangstelling, maar ook nu het stadje het boegbeeld is van de nieuwe plattelandsgemeente op Walcheren blijft zijn geschiedenis mensen boeien. In deze Wete kunt u het laatste deel lezen van de 'drieluik' over de Veerse visserij. Deze keer is het de oesternering, die door de heer Leeman belicht wordt. De heer Kaljouw schrijft over een instelling die weliswaar in Veere was gevestigd, maar die een provinciale instelling was, waar gedurende enkele jaren van de negentiende eeuw zwervers en dieven werden opgevangen en opgevoed. Het Uw bijdragen, over welk aspect van ons heem dan ook, zien wij graag binnen komen. Het hoeven niet altijd artikelen of artikeltjes met een historische achtergrond te zijn. U kunt ook schrijven over natuur, volksgebruiken, dialect, klederdracht of allerlei interessante anekdotes. Let u er wel op dat het lezen, het redigeren, het overleg met de auteurs en het zoeken naar illustraties veel tijd kost. Wij vragen u dan ook uw bijdragen ruim op tijd in te zenden. Veel leesplezier! Leo Hollestelle

de Wete | 1997 | | pagina 4