Laat het De Wete weten den, 3 delen verschenen, elk ca. 300 pp. Goes 1992, 1994, 1996. Jacques Cats (samenst.), Arnemuiden, toen-1996-straks. Uitg. Gemeente Arne muiden 1996. Nog te koop bij Boekhandel Joossens; prijs 12,50. Oude visnamen De heer C. Leeman uit Middelburg, auteur van het drieluik over de geschiedenis van de visserij te Veere (De Wetes van juli en oktober 1996 en januari 1997) wil graag weten wie hem kan vertellen wat 'flooten', 'huygen' en 'koeyrochen' zijn. Het zijn waarschijnlijk oude of dialectische bena mingen voor vissen. De heer Leeman kwam deze namen tegen in een aantal notariscon tracten, opgemaakt rond 1750, tussen Veerse vissers en Ant werpse ventjagers. In een van deze contracten is vastgelegd dat de ventjagers alle door deze vissers te vangen 'rochen' (roggen), 'flooten' en 'huygen' zouden opkopen. Uw reactie kunt u doorgeven aan de redactie. gedenkteken worden gelegd. Op een van de foto's is het uithangbordje van zuivel handelaar A. Louwerse te zien. Op de andere foto staat een grote groep kinderen in dracht; is het misschien een schoolklas? Wie kan ons vertellen waar deze foto's zijn genomen? Reactie aan de redactie. Wie herkent dit? Mevrouw N. van Langevelde uit Serooskerke trof in de foto verzameling van haar vader een aantal 'kiekjes' aan, van die foto's met zo'n ouderwets wit kartelrandje. De foto's zijn genomen voor de oorlog en betreffen onder meer een bij eenkomst in een dorp op Wal cheren waar kransen bij een

de Wete | 1997 | | pagina 35