De veldnamencommissie heeft alle namen bij elkaar gebracht en zoveel mogelijk geprobeerd deze te verklaren. Behalve veldnamen worden ook andere namen die in de vijf gemeenten voorkwa men in het boek opgesomd en verklaard: de namen uit de oude, zestiende- en zeventiende-eeuwse overlopers, de namen van de tiendblokken, de namen van wegen, paden, waterlopen, boerderijen en buitenplaatsen en zelfs de namen van de 63 paalhoofden die in de achttiende eeuw voor de Walcherse Noordzeekust lagen. Bij het 148 pagina's tellende boekwerk hoort uiteraard een map met kaarten. Deze keer maar liefst zeven stuks, waarop duidelijk de ligging van de percelen voor de Inundatie van 1944 is opgetekend met vermelding van de veldnamen. Het boekwerk is verkrijgbaar bij de pen ningmeester van de Heemkundige Kring (voor adres, zie binnenkant omslag). De prijs in de boekhandel bedraagt 48,-. Voor leden van de HKW geldt een prijs van 44,-. U kunt een exemplaar bestel len door het overmaken van dit bedrag op giro 2405163 t.n.v. de Penningmeester van de Heemkundige Kring Walcheren o.v.v. Veldnamenboek. U moet het boek dan zelf ophalen. Als u het boek toegezonden wilt hebben dan moet u 44,- 6,- ver zendkosten overmaken. Het boek is ook verkrijgbaar tijdens de bijeenkomsten en bij de heer J. den Hollander, Essenlaan 7 te Middelburg, tel. 627778. Informanten gevraagd Het P.J. Meertens-lnstituut te Amsterdam is een instelling die zich bezighoudt met het onderzoek op het, gebied van dialecto logie, volkskunde en naamkunde. Het PJMI kan zijn taak niet naar behoren verrichten zonder de hulp van vrijwilligers, die gegevens kunnen verschaffen over de te bestuderen onderwerpen. De afdelingen dialectologie en volkskunde zenden voor dat doel ten minste eenmaal per jaar een vragenlijst in. Het PJMI zoekt voor de afdeling dialectolo gie informanten voor het invullen van een dergelijke vragenlijst. Hierbij wordt niet direct aan ouderen gedacht, ook jonge dia lectsprekers zouden zij graag als informant hebben. Wilt u voor het PJMI als informant optre den, neem dan voor verdere informatie contact op met de redactie van De Wete. Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland Het voornaamste doel van deze stichting is het bevorderen van de geschiedbeoefe ning in onze provincie in de ruime zin van het woord. Op dit moment lopen allerlei onderzoeks projecten: op Walcheren probeert een groep amateur-historici alles aan de weet te komen over oude boerderijen op het eiland (zie De Wete van januari). Daarnaast geeft de stichting ook viermaal per jaar een Nieuwsbrief uit. Hierin wordt aandacht geschonken aan nieuws uit de provincie, onder meer van heem- en oud heidkundige organisaties, van gemeente archieven, van het Rijksarchief, archeolo gisch nieuws, publikaties, etc. Op deze Nieuwsbrief kunt u zich gratis abonneren, neem hiervoor contact op met het Zeeuws Documentatiecentrum (Zeeuwse Bibliotheek), Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, tel. 0118-654341.

de Wete | 1997 | | pagina 41