Bijeenkomsten Klederdracht Mevrouw W. Geschiere uit Biggekerke weet te vertellen wie de twee dames in kleder dracht zijn die op de foto staan bij de bij drage van mevrouw K. Stroo-Louws, 'Nooit op z'n burgers' in de Wete van januari jl. De foto is begin jaren zestig gemaakt. Links staat Pieternella Wondergem (over leden in 1987) en rechts Miete Kodde. We ontvingen naar aanleiding van het overzichtje van een aantal dorpen enkele aanvullingen over aantallen van andere dorpen. In Domburg lopen nog 11 vrouwen in dracht. In Ter Mantelinge wonen enkele vrouwen in dracht. Zij zijn afkomstig zijn uit Aagtekerke (4), Oostkapelle (4), Seroos- kerke (3), Sint Laurens (1), Westkapelle (3), Zoutelande (1) en Domburg (4), waar mee het aantal personen in klederdracht in Domburg komt op 31 De heer P. Birza uit Aagtekerke is zijn woonplaats rondgegaan en heeft één 'boe- reman' en 35 vrouwen in en rond het dorp geteld. De heer P. Schout uit Vrouwenpolder telde één man en 11 vrouwen in zijn woonplaats. De terugkeer van Schoneveld De heer A.A. Noest uit Haarlem heeft naar aanleiding van het artikel over de mogelij ke terugkeer van het eiland Schoneveld en de reactie van mevrouw Van Westen- Crucq hierop (resp. De Wete van oktober 1996 en januari 1997) een aantal oude boeken en artikelen geraadpleegd, met name uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen. In het boek van G.C.A. Juten, Grafschrif ten in de St. Janskerk te Sluis (1902) trof hij aan dat daar eertijds een graftombe was van Thomas van Schoenevelt, baljuw van de wateren. Hij was op 7 juli 1417 overleden. Op de zerk van blauw arduin waren hij en zijn vrouw afgebeeld. Helaas werd de Sint Janskerk door de onvoorzich tigheid van een loodgieter op 16 septem ber 1811 een prooi der vlammen. Daar het eiland in 1377 door de zee is ver zwolgen, is het mogelijk dat Thomas van Schoenevelt een van de laatste bestuur ders van het verdronken eiland was. Het Gouden Cruys, Dam 36 te Middel burg Op 4 december 1996 hield de heer K. Meertens uit Middelburg een lezing over het door hem bewoonde pand Dam 36. De heer Meertens heeft onderzoek gedaan naar de geschiedenis van zijn woning. Hij f rs vertelde welke bronnen hem ten dienste stonden en toonde dia's van vroeger en nu van zijn huis en de omgeving. Hij heeft gebruik gemaakt van gegevens van het huizenproject bij het gemeente archief, koopaktes, memories van succes sie van bewoners, genealogieën, etc. Een

de Wete | 1997 | | pagina 37